Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Solar Ash Steam Sürümü Ertelendi

Oyunun Steam sürümü ertelenerek The Game Awards 2022 ile aynı gün çıkış yapacak şekilde ayarlandı.

Heart Machine’in tuhaf üç boyutlu platform oyunu Solar Ash Steam sürümü kısa bir süreliğine ertelendi. Oyun artık 6 Aralık yerine, The Game Awards 2022 ile aynı gün olan 8 Aralık‘ta çıkış yapacak. Bu tesadüf mü yoksa bilerek ayarlanan bir pazarlama kampanyası mı henüz bilmiyoruz.

Oyunun hikayesi, gezegeninin yıkımını durdurmak için Ultravoid’e giren bir Hiçlik Koşucusu Rei‘ye odaklanıyor. Rei, harap olmuş uygarlıkların çeşitli bölgelerinde maceraya atılırken, Starseed’i etkinleştirmek ve Ultravoid’i çökertmek için yok edilmesi gereken Kalıntılar ile karşılaşıyor ancak Echo olarak bilinen gizemli bir varlık, onun kaderini değiştiriyor.

Solar Ash Steam’e ve Game Pass’e Geliyor

Solar Ash Steam

Oyun için yazdığımız inceleme yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. Epic Games Store aracılığıyla PC platformunda, PS4 ve PS5’te mevcut olan oyun, çok yakında Steam’deki yerini de alacak ve Solar Ash Steam çıkışının yanı sıra bu kış Xbox One, Xbox Series X/S ve Game Pass‘e de gelecek. Oyun, The Game Awards 2022’de yer alırsa, Xbox sürümlerinin çıkış tarihinin duyurulmasını bekliyoruz.

Oyun, 2019’da piyasaya sürülmesinden bu yana, çarpıcı sanat tarzı, akıcı hareket mekaniği ve güzel melankolik müziği sayesinde oyuncuları heyecanlandırdı. Oyun, Heart Machine’in ilk çıktığı Hyper Light Drifter ile aynı evrende geçiyor ancak Solar Ash çılgınca farklı bir estetik ve oyun felsefesine sahip. Ayrıca doğrudan bir devam oyunu olmadığını da belirtelim.

Epic Games Store‘da 99 TL karşılığında satılan oyunun Steam’deki fiyatı henüz belli olmasa da, Epic Games ile aynı olacağını tahmin ediyoruz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.