Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Snapchat Kısayol Oluşturma: Adım Adım Anlattık

Anlık milyonlarca kullanıcının yer aldığı popüler mesajlaşma uygulaması Snapchat için kısayol oluşturma rehberi hazırladık. Detayları aşama aşama anlatarak sizler için açıkladık.

Devamlı bir Snapchat kullanıcısıysanız ve Snapchat kısayol oluşturmayı bilmiyorsanız doğru yerdesiniz. Uygulamanın sunduğu bu fırsatı kullanmanız için sizlere adım adım nasıl yapacağınızı açıkladık. Snapchat, akıllı telefonlar için geliştirilen anlık mesajlaşma uygulamasıdır. Uygulamada eklediğiniz kişilere fotoğraf, video, ses ve yazılı mesajlar gönderebilirsiniz. Ayrıca konum erişimine izin verip, arkadaşlarınızın hangi konumlarda bulunduğunu haritalardan görebilirsiniz.

Kullanıcı adını yazarak ya da telefon rehberinizi kullanarak arkadaşlarınızı ekleyebildiğiniz bu platform App Store ve Google Play Store’da mevcut. Platformda günlük 250 milyon kullanıcının yer almasının yanı sıra, kullanıcıların tamamı her gün yaklaşık 5 milyar snap gönderiyor. Hikayelerinizi ve anlık mesajlarınızı rahatlıkla seçtiğiniz kişilere gönderebilmeniz için Snapchat kısayol oluşturma rehberimiz size yardımcı olacaktır.

Snapchat Kısayol Oluşturma Adımları

Snapchat Kısayol Oluşturma

İlginç filtreleriyle eğlenceli hale gelen ve sürekli güncel kalan platformda kullanıcıların en çok önemsediği şeylerden biri Snap puanlarını korumak. Snap puanları, sık sık mesaj gönderdiğiniz arkadaşlarınızla aranızda oluşan etkileşim puanıdır. Puanın kaybolmaması için ise mesaj gönderdiğiniz kişiye, 24 saat içerisinde yeniden mesaj göndermeniz gerekiyor.

Fakat mesaj gönderdiğiniz kişi sayısı çok ise ya da anlık kullanım süreniz fazlaysa kişi rehberiniz için bir kısayol oluşturmak isteyebilirsiniz. Herhangi bir arkadaşınızla serinizi sürdürmek istiyorsanız, kişi profiline anında erişebilmeniz için bir kısayol oluşturmak iyi bir fikir olabilir. İşte tüm bunları kolayca halletmek için gerçekleştirmeniz gereken Snapchat kısayol oluşturma adımları:

 • 1- Telefonunuzdan Uygulamaya Girin ve Hesabınıza Erişin
 • 2- Kamera Kısmına Tıklayarak Bir Fotoğraf Çekin ya da Galerinizden Görsel Yükleyin
 • 3- Kişi Listesine Erişmek İçin Gönder Kısmına Basın
 • 4- Sol Üst Köşede Bulunan Kısayol Oluştur Kısmına Tıklayın
 • 5- Çıkan Sayfadan Bir Emoji Seçin
 • 6- Kısayol Oluşturmak İstediğiniz Arkadaş ya da Grubu Seçin
 • 7- Kısayol Oluştur Butonuna Basın

1- Telefonunuzdan Uygulamaya Girin ve Hesabınıza Erişin

snapchat kullanim 66c602

Snapchat kısayol oluşturmak için yapmanız gereken ilk adım elbette uygulamaya erişerek hesabınıza giriş yapmak olacaktır. Hesabınız açık değilse, oturum aç kısmına tıklayıp e-posta, telefon numarası veya kullanıcı adınızı yazın ve şifrenizi de ilgili alana girerek hesabınıza giriş yapın. Hesabınız açıksa, zaten otomatik olarak kamera ekranıyla karşılaşacaksınız.

2- Göndermek İstediğiniz Fotoğrafı Çekin ya da Galeriden Seçin

snapchat camera

Şimdi sırada arkadaşlarınızla paylaşmak istediğiniz fotoğrafı seçmekte. Kamera kısmına giriş yaparak fotoğraf çekilebilir ya da daha önceden galerinizde yer alan bir görseli veya videoyu kullanabilirsiniz. Dilediğiniz şekilde görseli/videoyu seçtikten sonra bu kısımda; üzerine yazı yazabilir, emoji koyabilir ve filtre ekleyebilirsiniz.

Tüm düzenlemelerinizi yaptıysanız Snapchat kısayol oluşturma işleminin önemli kısmına geçebiliriz.

3- Kişi Listesine Erişmek İçin Gönder Kısmına Basın

20210816 215844 compress58

Mesajınızın üzerinde tüm düzenlemeleri yaptıysanız ve göndermeye hazırsanız sağ alt kısımda yer alan gönder butonuna tıklayabilirsiniz. Buraya tıkladığınızda karşınıza daha önceden snapleştiğiniz arkadaşlarınız çıkacaktır. Eğer göndermek istediğiniz kişiyi bulamadıysanız, üt kısımda bulunan ‘‘Gönder….” arama butonuna basarak arkadaşınızın kullanıcı adını aratabilirsiniz.

4- Kısayol Oluştur Kısmına Tıklayın

maxresdefault 4

Oluşturduğunuz mesajdan sonra gönder kısmına basarak eriştiğiniz sayfanın sol üst köşesinde kısayol oluştur seçeneği yer alacaktır. Snapchat kısayol oluşturmak için bu kısma tıklamanız gerekecek. Şimdi yapmanız gereken tek şey bu butona tıklayarak dilediğiniz listeyi oluşturabilmek. Ayrıca dilediğiniz kadar özel kısayol oluşturabilirsiniz çünkü kısayollar yalnızca bir taneyle sınırlı değil.

Bu yüzden listenizde yer alan arkadaşlarınızı karıştırmamak adına anımsatacak emoji seçmeniz yararınıza olacaktır.

5- Çıkan Sayfadan Bir Emoji Seçin

Snapchat 3 600x411 1

Snapchat kısayol oluştur kısmına bastığınızda bir emoji seçme sayfasına yönlendirileceksiniz. Buradan, oluşturacağınız kısayolun simgesi olmasını istediğiniz bir emojide karar kılarak, onu listenin göstergesi olarak atayacaksınız. Şimdi emoji kısmından dilediğinizi seçebilirsiniz.

6- Kısayol Oluşturmak İstediğiniz Arkadaş ya da Grubu Seçin

140539 apps news feature snapchat widget how to add bitmoji chat shortcuts to your home screen image1 ja2o8u3eqr

Emojinizde de karar kıldıysanız Snapchat kısayol oluşturmanız için artık tek bir basamak kaldı demektir. Dilediğiniz emojiyi seçtiniz ve artık tek yapmanız gereken kısayol listenizde yer alacak arkadaşlarınızı veya grupları seçmek. Böylelikle seçtiğiniz emojiye tıkladığınızda göndermek istediğiniz mesaj, seçtiğiniz tüm arkadaşlarınıza aynı anda iletilecek.

7- Kısayol Oluştur Butonuna Basın

1 10

Listeniz, liste sembolünüz ve mesajınız artık hazır. Şimdi altta yer alan kısayolu oluştur kısmına basın. Bundan sonra, hikayelerinizi göndermek istediğiniz sırada eriştiğiniz arkadaş listenizin üstünde kısayolunuzun simgesi yer alacak. Artık mesajınızı yollamanız için bu simgeye basmanız yeterli olacaktır. Snapchat kısayol oluşturma aşamalarını artık tamamladınız.

Snapchat Kısayol Oluşturma İpuçları

Snapchat Kısayol Oluşturma İpuçları

Snapchat kısayol oluşturma basamaklarını tamamlayanlar için birkaç bilgi daha verelim. Öncelikle listeye eklediğiniz kişiler sizin kısayolunuzda yer aldıklarını asla bilmeyecek. Bu listeye yalnızca siz erişebileceksiniz ve size özel olacak. Uygulama bu listeleri 200 kişi ile sınırlıyor. Yani kişilerinizi seçerken 200’ü geçtiğinizde, platform daha fazlasını eklemenize izin vermeyecek. Ayrıca Android ve iOS işletim sistemini kullanan tüm cihazlarda, oluşturduğunuz kısayolu ana ekranınıza ekleyebilirsiniz.

Böylelikle uygulamaya giriş yapmanıza gerek kalmadan ana ekrandaki simgenize tıklayıp kısayolunuza erişebilirsiniz. Sizler için hazırladığımız Snapchat kısayol oluşturma rehberimizin sonuna geldik. Bu aşamaların herhangi birinde sorun yaşarsanız mutlaka yorumlarda bizimle paylaşın. Sizlere elimizden geldiğince yardım etmekten mutluluk duyarız.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.