Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Snap Inc Pixy Drone Artık Geliştirilmeyecek

Snap INC. tarafından geliştirilen Pixy Drone gelişimi durduruluyor. Kullanıcılar tarafından desteklenmeyen bu proje, şirketin ikinci faili oldu.

Snap Inc., görünüşe göre Pixy Drone’unun gelişimini durduruyor. The Wall Street Journal‘a göre, Snap Inc.’in kurucu ortağı ve CEO’su Evan Spiegel, bir şirket soru-cevap oturumu sırasında çalışanları bilgilendirdi. Şirket zor bir yıl geçirdi ve şirketin son hamlesi kaynakları dikkatli kullanmak ve kayıpları azaltmak olacak. Drone fiyatları son yıllarda epeyce düştü çünkü tüketici satın aldıktan sonra kullanma çabasıyla karşılaşıyor.

Tüketici drone’u nasıl kullanacağını öğrenmenin yanı sıra 250 gramın üzerindeki dronlarını FAA’ya kayıt ettirmesi gerekiyor. Uzun bir süre boyunca bu engeller, ortalama bir tüketicinin drone fotoğrafçılığına veya videografisine girmesini zorlaştırdı. Pixy, işleri olabildiğince basit hale getirerek kullanıcıları bünyesine çekmeye çalıştı. Pixy, geleneksel bir kontrole sahip olmak yerine, kullanıcıların bir uçuş düzeni seçmesine izin veren mod kullandı.

Snap Pixy Drone, Kullanıcılar Tarafından Beğenilmedi

Snap

Mod seçildiğinde, Pixy otomatik olarak çalışmaya başlar ardından fotoğraf ve video çeker. Çekimi tamamlayınca otomatik olarak sahibine döner ve kapanır. Kullanıcılar drone üzerinde daha fazla kontrole ihtiyaç duyarlarsa Snapchat aracılığıyla bu özelliklere erişebilir. Bu proje, şirketin donanımla ilgili ilk kötü deneyimi değil. 2016 yılında şirket, gözlüklü ilk donanımını tanıttı. Bir dizi gözlük, kullanıcıların fotoğraf ve video kaydetmesine ve bunları Snapchat‘e göndermesine izin verdi.

Pop-up otomatlar kullanılarak benzersiz bir şekilde piyasaya sürülmesine rağmen cihazın, erişilebilir olması aylar sürdü. Bir yıl sonra şirket, Gözlükler yüzünden 40 milyon dolar kaybettiğini açıkladı. Buna rağmen, şirket tekrar tekrar denedi ve Spectacles’ın ikinci ve üçüncü yinelemelerini yayınladı. Ne yazık ki, donanım henüz halkı yakalayamadı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.