Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Slack, Video Sohbet ve Çoklu Ekran Paylaşımı Duyurdu

Slack'te yapılan bir arama sırasında paylaşılan tüm dosyalar ve notlar ileride başvurmak üzere kaydedilecek.

Slack, geçen Haziran’da geçici bir sesli arama seçeneği olarak kullanıma sunulan grup toplantılarına daha fazla özellik getirdi. Grup sohbetleri varsayılan olarak yalnızca sesli sohbetler olarak başlayacak olsa da, video özelliğini de açabileceksiniz. Video toplantıları ayrı bir pencerede açılabilecek ve arka planınızı bulanıklaştırma seçeneğiniz olacak.

Yenilenen grup toplantıları, çok kişili ekran paylaşımını destekleyecek. Birkaç kişi aynı anda ekranlarını paylaşabilecek ve bu da belgeler ve sunumlar üzerinde birlikte çalışmayı kolaylaştıracak. Ayrıca, belirli bir şeyi tartışırken paylaşılan ekranlar üzerinde çizim yapabilecek ve görsel bir yardım olarak canlı imleç özelliğini kullanabileceksiniz.

Slack Video Sohbet Özelliği

Slack

Grup sohbetinde paylaştığınız her şey, doğrudan mesaj dizisine veya başlatıldığı kanala kaydedilecek. Slack, bunların aranabilir olacağını da belirtti. Bir araya gelmeyen kişiler, bu canlı mesajlaşma dizilerini kullanarak yetişebilecek veya sohbeti olduğu gibi izleyebilecek. Kullanıcılar bu ileti dizilerini bir kanala veya doğrudan mesaja sabitleyebilecek. Grup sohbetine bir isim de verebilirsiniz, böylece bulması daha kolay olacak.

Elbette video sohbetlerinde emoji tepkilerini kullanabileceksiniz. Konfeti ve el çırpma gibi yeni animasyon efektleri şimdiden Slack’te mevcut. Çıkartmalar sayesinde kullanıcılar, örneğin sıradaki konuşmak istediklerini veya bir dakikalığına ekrandan ayrılacaklarını herkese gösterebilecek. Bir çıkartma eklerseniz, siz kaldırana kadar ekranda kalacak.

Grup sohbetlerinde canlı çevirileri desteklemeye devam edecek olan Slack, video ve ekran paylaşımının eklenmesiyle Discord’un oyun kitabından da bir parça ödünç aldı. Sizin ve iş arkadaşlarınızın anında işbirliği yapabileceğiniz bu araçlarla toplantıları daha çok sanal bir ortak çalışma alanına dönüştürmeyi umuyor. Özellikler yakında uygulamaya eklenecek.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.