Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Skyrim’e DLSS, FSR ve XeSS Modu Geldi

The Elder Scrolls V: Skyrim için Nvidia DLSS, AMD FSR ve Intel XeSS yükseltme teknolojilerini sunan bir mod yayınlandı.

Yakın zamanda Skyrim için resmi olmayan bir mod piyasaya sürüldü ve bu mod, oyunun artık Nvidia DLSS, AMD FSR ve hatta Intel XeSS gibi yüksek çözünürlük teknolojisiyle oynanabilmesini mümkün kıldı.

Piyasadaki en sürükleyici açık dünya oyunlarından biri olan The Elder Scrolls V, nefes kesen görselleri ve hayranlık uyandıran manzaralarıyla büyük beğeni topladı. Tabii ki, oyun bu noktada 11 yaşında olduğu için, özellikle grafikleri açısından yaşlandı ancak oyunun modları, son on yılda oyunun hala oynanabilir kalmasına yardımcı oldu.

Skyrim DLSS Modu Nasıl Kurulur?

Skyrim DLSS Modu Nasil Kurulur

 • Skyrim DLSS, AMD ve XeSS modunu buradan indirebilirsiniz.
 • Tüm ilgili eklentileri MO2 kullanarak kurun. Upscaler Base Plugin’i ise data klasörüne atın.
 • TAA ve DOF’u kapatın.
 • ENB kullanıyorsanız DLAA açık ise ENB’de Edge AA’yı kapatın.
 • Yükselticiler menüsünü açmak için oyunda END’e basın.
 • (İsteğe bağlı) Etkilerini yükseltmeden sonra uyguladığından DOF ve diğer efektler için Reshade’i kurun.
 • (İsteğe bağlı) DOF’un kullanıcı arabirimini etkilememesi için SSE ReShade Helper’ı kullanın.

Bu nedenle pek çok hayran, oyunun genel görünümünü iyileştirme şansı aramaya başladı. Skyrim için resmi olmayan görüntü yükseltme modu kısa bir süre önce duyuruldu ve Nexus Mods kullanıcısı PureDark tarafından geliştiriliyordu. Bu yüzden, hiç şüphe yok ki, bir şans vermeye ve nasıl bir fark yarattığını görmeye hevesli olacak pek çok kişi olacaktır.

Eklentinin, üç büyük teknoloji şirketi olan Nvidia, AMD ve Intel’in algoritmasının yukarıda belirtilen varyasyonlarını desteklediğini tekrardan belirtelim. Bu arada, DLSS kullanabilmek için yalnızca RTX 2060 ve üzeri ekran kartlarını kullanabileceğinizin de altını çizelim. Mod ayrıca Nvidia DLAA desteğine sahip ancak yine RTX karta ihtiyacınız olacak.

PureDark’ın eklentisini denemek isteyen herkesin önceden SKSE gibi birkaç eklentiye ihtiyacı olacak. Modu kullanabilmek için SKSE, ShaderTools ve Upscaler programlarını kurmanız gerekecek.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.