Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Skyrim Anniversary Edition En İyi Modları Bozacak

The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition için Anniversary Edition güncellemesi, oyunun PC sürümü için en iyi modların çoğunu uyumsuz hale getirecek. Bundan nasıl korunacağınızı anlattık.

The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition‘da modlarla oynayanlara kötü haber geldi. Skyrim Anniversary Edition en iyi modları kullanılamaz hale getirecek. Daha da kötüsü, proje ayrı bir oyun olarak piyasaya sürülmeyecek. Bilgisayar sahipleri için bu güncelleme, Skyrim Special Edition’ın bir güncellemesi olarak çıkacak ve eski sürümün yerini alacak.

Bu bilgi fazlasıyla güvenilir bir kaynak olan Skyrim Script Extender’ın geliştiricilerinden birisi tarafından yapıldı. Skyrim Anniversary Edition en iyi modları dediğimizde aklımıza ilk gelecek olan SKSE oyunun en önemli moduydu ve tüm modlar için gerekiyordu.

Skyrim Anniversary Edition En İyi Modları

Skyrim Script Extender’ın yapımcısının açıkladığı gibi, bu değişikliklerden yalnızca PC oyuncuları etkilenecek, çünkü yalnızca resmi olmayan komut dosyaları kullanan ve Skyrim’in sözde yerel kodunu değiştiren modlar zarar görecek ve bu tür projeler zaten konsollarda mevcut değil.

Bu modlama çatışmasının kaynağı, Skyrim Anniversary Edition vesilesiyle geliştiricilerin derleyiciyi Visual Studio 2015’ten Visual Studio 2019’a değiştirmesi oldu. Bunun nedeni, büyük olasılıkla Xbox Achievements’ın en azından 2017 sürümünün kullanılmasını gerektirmesinden kaynaklı. Diğer oyun geliştiricileri, Xbox Live ile etkileşimlerin oyunla birlikte yüklenen ayrı bir .dll dosyasından geçmesi için oyunlar tasarlayarak bu sorunu çözmüştü. Yapması kolay ve Bethesda’nın sayısız modu kurtaracak bir çözüm kullanmama kararı daha da hayal kırıklığı yarattı.

Farklı bir derleyiciye geçmek, çoğu içerik oluşturucunun komut dosyalarını ve eklentilerini neredeyse sıfırdan yeniden yazmak zorunda kalacak ve bu yüzden Skyrim Anniversary Edition en iyi modları bozacak.

Skyrim Anniversary Edition En İyi Modları Bozacak

Skyrim Script Extender geliştiricileri yeni bir sürüm yapacak ancak bu, bu özellikleri kullanan modları otomatik olarak güncellemeyecek. Aktif projeler büyük olasılıkla yeniden çalışılacak ancak birçok mod yapımcısı yıllar önce üzerinde çalışmayı bıraktı ve aralarından birçoğunun Bethesda’nın berbat ettiği şeyi düzeltmek için geri dönmesi pek mümkün değil.

Bethesda, Fallout 3’ü de aynı şekilde güncellemişti. Güncelleme, Games for Windows Live hizmetini kaldırdı ve derleyiciyi Visual Studio 2019 olarak değiştirdi. Fallout 3 çok tepki almadı çünkü modlama topluluğunun uzun süredir Fallout: New Vegas ve Fallout 4’e odaklandığı gerçeğiyle durum kurtarıldı. The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition’da bu değişikliklerin etkileri çok daha ciddi olacak.

Bethesda’nın efsane oyunu Skyrim Special Edition’ı şuanda Steam‘de 199 TL karşılığında satın alabilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.