Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Skull Island Rise of Kong 2023’ün En Kötü Oyunu Olmaya Aday!

Skull Island Rise of Kong, The Lord of the Rings Gollum ile en kötü oyun unvanı için kapışacak halde piyasaya sürüldü.

Skull Island Rise of Kong isimli oyunun yakında piyasaya sürüleceğini sizlere aktarmıştık. O gün geldi çattı. Şili merkezli stüdyo IguanaBee’nin yeni oyunu PC, PS4, PS5, XOne, XSX/S ve Switch’te piyasaya sürüldü. Türkçe dil desteği sunmayan oyunun Steam‘deki fiyatı 510 TL olarak belirlendi. Ancak, bu oyuna 51 TL bile vermek istemeyebilirsiniz.

Kong’un genç versiyonunu oynadığımız bu yapımda, anne ve babamızı öldüren alfa yırtıcı Gawa‘nın peşine düşünüyoruz. Çeşitli ilkel canavarlarla savaşırken, Kafatası Adası’nı keşfediyor ve aynı zamanda Kong’un adanın kralı olma yolundaki mücadelesine tanıklık ediyoruz. İlginizi çekti mi? Kağıt üzerinde ilgi çekici duran bu hikaye ve mekanikler, pratiğe dökülürken işler sarpa sardı.

Skull Island Rise of Kong Yerden Yere Vuruldu

Skull Island Rise of Kong Yerden Yere Vuruldu

Ana karakterin animasyonları berbat. Hatta yürürken ayaklarınız yere bile basmıyor. Savaş mekaniklerinde de aynı durum geçerli ve saldırı animasyonlarının sayısı bir elin parmaklarını geçmiyor. Ara sahneler acınası derecede kötü ve karakter modellemeleri PlayStation 2 döneminden kalma gibi görünüyor. Yine aynı şekilde oyunun genel grafikleri ve dokuları da PlayStation 2 döneminin ötesine geçemiyor.

Abarttığımızı mı düşünüyorsunuz? Aşağıdan Skull Island Rise of Kong’un fragmanını da izleyebilirsiniz. Her ne kadar fragman özenle hazırlanmış olsa da, yine de göze batan noktaları çok rahatlıkla görebilirsiniz. Hatta oyunun Steam görsellerine göz atmanızı özellikle tavsiye ederiz. Biz bu haberi yazarken yalnızca 24 inceleme alan oyun, şimdiden “çoğunlukla olumsuz” not ortalaması aldı bile.

İlginçtir ki Metacritic‘te de tek bir basın incelemesi bile yok. Bakalım Rise of Kong, The Lord of the Rings: Gollum’un elinden 2023’ün en kötü oyunu unvanını kapabilecek mi? Sizce hangi oyun daha kötü? Yorumlarınızı aşağıya bekliyoruz!

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.