Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Sıra Türkiye’de Olabilir: YouTube Premium Fiyatı Zamlandı

YouTube Premium'un ABD fiyatına zam geldi. Artışın Türkiye ve diğer ülkelere de yansıması kuvvetle muhtemel.

Türkiye’deki YouTube Premium fiyatına geçtiğimiz yılın ekim ayında yüzde 100 oranında zam gelmişti. Önceden 9.99 TL olan öğrenci paketi 19.99 TL’ye çıkarken, 16.99 TL olan bireysel üyelik 29.99 TL olarak güncellenmişti. Son olarak, aile aboneliği ise 25.99 TL‘den 59.99TL’ye yükselmişti. Bilindiği üzere o tarihten bu yana dolar kuru önemli oranda arttı, ancak yaklaşık bir yıldır abonelik ücretleri aynı kalmaya devam ediyor.

Ne var ki, bu durum kısa bir zaman sonra değişebilir. Şirket, YouTube Premium fiyatına ABD’de zam yaptı. Reklamsız, çevrimdışı ve arka planda izleme gibi avantajlar sunan üyelik, PC’de ayda 14 dolar ve mobilde ayda 19 dolar oldu. YouTube Premium Aile planı PC’de ayda 23 dolar ve mobilde ayda 30 dolar olarak fiyatlandırıldı. En uygun katman olan öğrenci planı ise aylık 8 dolar olarak güncellendi.

YouTube Premium Fiyatına Zam Gelebilir

youtube premium fiyatı

Ek olarak, Music Premium’un fiyatı da 1 dolar artışla ayda 11 dolara yükseldi. ABD’de YouTube Premium fiyatına uygulanan artış, Türkiye’ye gelecek zammın habercisi olabilir. Şu anda Türkiye’deki bireysel üyelik güncel kur ile sadece 1 dolar ediyor. En pahalı katman olan aile planı ise yaklaşık 2 dolar civarında bir para ediyor ki, bunun ABD fiyatının TL karşılığı tam 600 TL’ye denk geliyor.

Mevcut koşullar düşünüldüğünde Türkiye’deki YouTube Premium fiyatının pek de sürdürülebilir olmadığını söylemek yanlış olmasa gerek. Elbette dileğimiz zam gelmemesi, ancak iğneden ipliğe her şeyin fiyatı artarken abonelik hizmetlerinin yüksek kur ve enflasyona karşı kayıtsız kalması mümkün değil. 1 aylık ücretsiz deneme süresi sunan YouTube Premium’a bu sayfadan üye olabilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.