Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Sıra Tabanlı Koloni Kurma Oyunu ‘Farlanders’ Çıktı (Sudan Ucuz)

Kızıl Gezegende sürdürülebilir bir koloni oluşturmak için buzları eritmeniz, dağları delmeniz ve kaynaklara ulaşmanız gerekecek.

Farlanders isimli yeni bağımsız koloni kurma oyunu ile Mars’a koloni kurabilirsiniz. Birçoğumuz, insanların Ay’a ilk kez ayak basışına tanık olamadık ancak belki de Mars’a ayak basıldığını görebiliriz. Şimdilik, oyunlarla idare etmemiz gerekecek. Gerçek hayatta henüz Mars kolonisi kurmak için erken olsa da, kendi koloninizi kurabileceğiniz birçok oyun mevcut.

Koloni kurma oyunlarına iddialı bir rakip olacak Farlanders, Factorio’nun grafik tarzına ve koloni kurma mekaniklerini bulmaca ve strateji mekanikleri ile birleştiren retro esintili, sıra tabanlı bir şehir kurma oyunu olarak piyasaya çıktı. İşin güzel yanı ise, yurt dışında 15 dolar fiyat etiketiyle çıkış yapan oyunun Türkiye fiyatı yalnızca 25 TL olarak belirlendi.

Farlanders’ta Olasılıklar Sınırsız

Farlanders

Oyunda geminizi Mars’a indiriyorsunuz ve güneş enerjisini toplamak için güneş panelleri inşa etmeye, insan yerleşimciler için yaşam alanları yaratmaya, verimli topraklar oluşturmak için buzları eritmeye ve binalara daha fazla yer açmak için kayaları patlatmaya başlıyorsunuz. Rüzgar türbinleri yakındaki dağlardan bonus alacağından ve seralar birlikte kümelenirse daha fazla üreteceğinden, her bir yapının nereye yerleştirileceğini seçmek çok önemli.

Ayrıca, yalnızca gezegenin yüzeyiyle sınırlı değilsiniz; donmuş kırmızı zeminin altında, kullanmak üzere yeni kaynaklar çıkarmak için makineler inşa edebileceğiniz devasa bir mağaralar ağı bulacaksınız. Buna rağmen geçim sıkıntısı çekiyorsanız, bir ticaret sistemi de olacak. Mars’ta yalnız değilsiniz, böylece büyüyen şehrinizde eksik olan her şeyi sağlamak için diğer ekran dışı kolonilerle kaynakları takas edebilirsiniz.

Her Hareketi Planlamak Zorunlu

Farlanders

Yabancı bir gezegen olduğu için, doğal olarak bulacağınız ve bir kullanımını keşfetmeniz gereken bazı anormal malzemeler olacak ve her yeni oyuna başladığınızda, mücadeleyi karıştırmak için yeni bir prosedürel harita oluşturulacak.

Binalar sıra tabanlı olduğundan, ister yapılar arasına güç hatları çekmek için kaynakları kullanın, ister yeni binalara fazladan yer açmak için kayaları ve kayaları parçalayın veya göller oluşturmak için kanyonları suyla doldurun, taahhütte bulunmadan önce yaptığınız her hareketi planlayabilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.