Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Sims’e Rakip inZOI Oyunundan 3 Saatlik Oynanış Videosu Yayınlandı

The Sims oyununa rakip olacak inZOI, Krafton ekibi tarafından geliştiriliyor. Üst düzey gerçekçilikle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Bu ayın başlarında tanıtımı yapılan yaşam simülasyon oyunu inZOI yeni bir oynanış videosuyla beraber karşımıza çıkıyor. Unreal Engine 5 ile geliştirilen bu proje Electronic Arts‘ın The Sims serisine rakip olmayı amaçlıyor. Yeni ve gerçekçi bir deneyim sunmayı hedefleyen oyun için YouTube’da içerik üreticisi “acottonsock“, 3 saatten fazla oynanış süresini içeren bir video yayınladı. Bu videoya bir bakmanızı tavsiye ediyoruz.

inZOI temel olarak oyuncuların tanrılara dönüştüğü bir yaşam simülasyon deneyimini bizlere sunmayı hedefliyor. Oyunda karakterlerle beraber istediğimizi yapabiliyor ve yaşamın çeşitli formlarında sonsuz yeni hikayeler deneyimleyebiliyoruz. Yani temel olarak yeni bir The Sims oyunu olacak diyebiliyoruz. Oyunda aynı zamanda karakterimizin yaşam döngüsünü tamamlayabiliyor, inşa edebiliyor, işe gidebiliyor ve temel gereksinimlerini karşılayabiliyoruz.

inZOI Gerçekçi Yapısıyla Dikkat Çekiyor

3 saatten fazla bir süreyi içeren yeni oynanış videosunda oyunun birçok özelliği açığa çıkıyor. Bu doğrultuda oyunun üst düzey bir karakter oluşturma ekranına sahip olacağını belirtebiliyor ve gerçekten de karakterimizin her bir noktasına dokunabiliyoruz. Ayrıca oyunun inanılmaz görünen şehri de açığa çıkıyor. Hem karakter animasyonları hem de çevre detayları oldukça ilgi çekiyor. Görebildiğimiz kadarıyla inZOI grafiksel olarak güç merkezi haline gelmeye hazırlanıyor. 

inZoi jpg

Unreal Engine 5 ile geliştirilen bu proje Lumen ve Nanite teknolojilerinden de yararlanacağı varsayılıyor. Lumen teknolojisi UE5‘in yeni nesil konsollar için tasarlanmış, tamamen dinamik küresel aydınlatma ve yansıma sistemi olarak karşımıza çıkarken Nanite ise sanallaştırılmış geometri sistemini içeriyor. Bu teknoloji kısaca milyarlarca poligon olan sahneleri çok hızlı bir şekilde oynatabiliyor. Bu da akıcı bir deneyim sağlıyor.

Öte yandan inZOI, 2024 yılı içerisinde PUBG geliştiricisi Krafton tarafından yayınlanmayı bekliyor.

İşte oynanış videosu

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.