Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Silent Hill, Unreal Engine 5 ile Yapılsaydı Nasıl Olurdu? (Video)

Yeni Silent Hill fragmanı, Unreal Engine 5 kullanılarak oluşturuldu.

Orijinal Silent Hill’in fragmanı, Unreal Engine 5 ile bir hayran tarafından yeniden yapıldı. Konsept fragmanı YouTube’da yayınlandı ve serinin hayranlarını adeta büyüledi. Artık 20 yaşını geçen kült oyunun tonunu harika bir şekilde yakalayan fragmanı, içeriğimizin alt kısmından izleyebilirsiniz.

Konsept fragmanı TeaserPlay tarafından oluşturuldu ve başlıktan da anlaşılacağı gibi tam bir oyun olarak piyasaya sürülmek amaçlanmadı ve bunun yerine hayranlara teorik bir şekilde Unreal Engine 5 ile tasarlanan Silent Hill‘in nasıl yeniden yapılabileceğini göstermek için yaratıldı. Yorumlardan görebildiğimiz kadarıyla serinin hayranları videoya bayıldı.

Birkaç Silent Hill Oyunu Yapım Aşamasında

Silent Hill

Fragman, Harry Mason’ın orijinal oyunun başında yaptığı gibi kaza yapan arabasında uyanmasının görüntüleri ile başlıyor. Buna rağmen, Silent Hill 2’nin başrol oyuncusu James Sunderland‘in dublajlı diyalogu ve Cheryl’in karakter modelinin yine devam oyunundan olan Laura ile değiştirilmesi de dahil olmak üzere fragman tamamen ilk oyuna sadık değil. Ayrıca oyunda yer almayan bazı yaratıklar da görüyoruz.

Yine de, farklı konumların sanatsak çekimleri ve ses tasarımı, atmosferi yeterince iyi bir şekilde yeniden yaratmayı başarmış ve imza sis efekti azaltılmış olsa bile, kesinlikle ıssız doğaüstü kasabanın ürkütücü hissini korumayı başarmış. Bu oynanabilir bir proje olmasa da, birkaç farklı Silent Hill projesinin yapım aşamasında olduğu da söylentiler arasında.

Böyle bir söylenti, belirtilmeyen bir stüdyo tarafından geliştirilmekte olan yepyeni bir oyun ve sızıntı yapan Dusk Golem, projenin resimlerini kaldırılmadan önce Twitter hesaplarında yayınladı.

YouTube video

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.