Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Silent Hill 2 Remake Çıkış Tarihini Yakında Öğrenebiliriz

Konami'nin efsanevi korku oyununun yeniden yapımı 2024 yılında piyasaya sürülecek.

Layers of Fear ve The Medium’un arkasındaki Bloober Team tarafından geliştirilen Silent Hill 2 remake, PlayStation 5 ve PC için 2022 yılında duyurulmuştu. Korku klasiğinin yeniden yapımının 2024’te piyasaya sürülmesi planlanıyor, ancak çok yakında daha somut bir öğrenebiliriz. ABD Eğlence Yazılımı Derecelendirme Kurulu ESRB, Silent Hill 2’ye Mature (M) yani “Yetişkin” derecesini verdi.

X (eski adıyla Twitter) hesabı Wario64 tarafından tespit edilen derecelendirme raporunda gerçekçi silah sesleri, acı çığlıkları, kan sıçraması, direğe çakılan karakterlerin yanı sıra açık kıyafetli kadın posterleri, cinselliği ima eden diyaloglar vb. cinsel materyallere vurgu yapılıyor.

Silent Hill 2 Remake ABD’de Derecelendirildi

Orijinal Silent Hill 2 de aynı dereceye sahip. Tahmin edebileceğiniz üzere ikonik korku serisindeki hiçbir oyun ESRB tarafından Yetişkin kategorisinden daha düşük bir dereceyle sınıflandırılmadı. Dolayısıyla remake versiyonunun üzerine yapıştırılan etiket bizleri şaşırtmadı.

silent hill 2 remake çıkış tarihi ne zaman

Bir oyunun ESRB’den derece alması, geliştirme sürecini tamamladığı anlamına gelir. Bu aynı zamanda genellikle geliştiricinin oyunu yayınlanmadan önce son rötuşları yaptığını da gösterir. Bütün bunlar, Silent Hill 2 remake çıkış tarihinin çok yakında resmi olarak duyurulacağı anlamını taşıyor olabilir.

Bunun için en doğru adres Summer Game Fest gibi görünüyor, ancak yayıncı Konami oyunu bir kez daha sergilemek ve çıkış tarihini duyurmak için özel bir etkinlik de düzenleyebileceği gibi sadece tarih duyurusu fragmanı ile de merakımızı gidebilir. Sistem gereksinimleri gibi daha fazla bilgi için oyunun Steam sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.