Signal, 40 Kişiye Kadar Görüntülü Sohbet Özelliğini Tanıttı

Signal nihayet 40 kişiye kadar görüntülü sohbet özelliğini aktif ettiğini duyurdu. Bu özellik de yine uçtan uca şifrelemeli olacak.

Signal bu yıl büyük bir popülerlik kazanmış olsa da, gizlilik odaklı haberci hala iki ana rakibi olan Telegram ve WhatsApp’ın çok gerisinde. Bunun arkasındaki ana nedenlerden biri, Signal’in diğer ikisi kadar çok özellik sunamaması. Bununla birlikte, uygulamanın arkasındaki ekip son aylarda güncelleme sıklığını arttırmaya başladı.

Uygulama, kısa süre önce, kullanıcıların gelişmeyi desteklemek ve sürdürmek için parasal katkılarda bulunmalarına yardımcı olmak için yeni bir para kazanma özelliği aldı. Bugün ise şirket, 40 kişiye kadar grup görüntülü görüşme desteği sunmaya başladığını duyurdu.

Signal Yeni Özellik Duyurularını Hızlandırdı

Signal

Yakın tarihli bir blog gönderisinde, şirket başlangıçta uçtan uca şifreli grup görüntülü aramaları için açık kaynaklı bir çözüm kullandığını açıkladı ancak sekizden fazla katılımcıyı desteklemek için açık kaynak çözümünü güvenilir bir şekilde ölçekleyemediğinden, 40’a kadar katılımcıyı destekleyen kendi açık kaynaklı arama hizmetini geliştirdi.

Şirket, bu yeni çözümü son dokuz aydır görüntülü aramalar için kullanıyordu ve artık grup görüntülü arama sınırını 40 katılımcıya çıkarttı. Buna karşılık, WhatsApp şu anda sekiz katılımcıya kadar grup görüntülü görüşmelerini destekliyor ve geçen yıla kadar yalnızca dört katılımcıyı destekliyordu ancak Signal sınırını kırk katılımcıya yükselttiğine göre, WhatsApp’ın da aynı şeyi yapmasını bekliyoruz.

Öte yandan Telegram, 1000’e kadar katılımcının aynı grup görüşmesine katılmasına izin veriyor ancak yalnızca 30 katılımcının kameralarını ve ekranlarını diğer katılımcılara yayınlamasına izin verdiğini de söylememiz gerek.

Avatar of Mert Doğan
Ege Üniversitesi Reklamcılık bölümünde okuyan ve oyun sektörüne yıllardan beri yoğun ilgi duyan Mert, 1 yıldır Turkmmo'da içerik üretiyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol