Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Shovel Knight: Treasure Trove Neredeyse 3 Milyon Sattı

Yacht Club Games, tüm oyunları için bütçeyle birlikte geliştirme üyelerinin ve zamanın ayrıntılı bir dökümünü sundu.

Yacht Club Games, birkaç oyununun satışlarını gösteren yeni bir blog gönderisinde, Shovel Knight: Treasure Trove‘un üç milyon adede yakın satıldığını doğruladı. Her bir oyunun geliştirilme bütçesi de ayrı ayrı paylaşıldı.

Örneğin ilk Shovel of Hope kampanyasının altı ekip üyesiyle 18 ay boyunca geliştirilmesi 1.4 milyon dolara mal oldu. Plague of Shadows, dokuz geliştirme ekibi üyesiyle 1 milyon dolar ve 12 aylık bir süre gerektiriyordu. Ekip ayrıca diğer oyunlarıyla ilgili birçok ayrıntıyı da paylaştı.

Shovel Knight’ın Geliştirme Ekibi Toplamda 40 Milyon Dolar Gelir Elde Etti

Shovel Knight

Spectre of Torment 15 ay, 16 ekip üyesi ve 1.5 milyon dolarlık bir bütçe gerektiriyordu. En son eklenenlere gelince, King of Cards 2,5 milyon dolara mal oldu (Kickstarter 25 bin dolardı) ve 16 ekip üyesiyle 18 aylık bir süre gerektirdi. Shovel Knight Showdown için 1,5 milyon dolar (Kickstarter’dan 50 bin dolar), 12 aylık geliştirme süresi ve 16 ekip üyesi gerekiyordu.

Genel olarak, Shovel Knight: Treasure Trove 110 aylık bir geliştirme süresine ve 9 milyon dolarlık bir bütçeye sahip. Diğer ilginç rakamlar arasında Xbox Game Pass’te 35.000 kez oynanan Pocket Dungeon ve 300.000’den fazla indirme ile 85.000 adet satan Cyber ​​Shadow‘u görüyoruz. Cyber ​​Shadow için geliştirici Aarne “MekaSkull” Hunziker ile birleşik bütçe 600.000 dolardı.

Genel olarak Yacht Club Games, tüm oyunlarında 40 milyon doların üzerinde gelir elde etti. Şu anda ekip Mina the Hollower ve Shovel Knight Dig üzerinde çalışıyor ve bahsettiğimiz ikinci oyun bu yıl piyasaya çıkacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.