Shenmue 1 ve 2 Bu Yıl PC’ye Çıkıyor!

Klasik Shenmue oyunları yıllar sonra PC ve yeni nesil konsollara geliyor.

SEGA yaptığı yeni duyuruyla klasik seri Shenmue’nin ilk iki oyununun bu yıl içinde PC’ye geleceğini açıkladı. Hem Shenmue, hem de Shenmue 2 ilerleyen aylarda PC için paket hâlinde satışa sunulacak. Dağıtıcı firmaya göre iki oyunda da hem Japonca, hem de İngilizce seslendirmeler yer alacak. Aynı zamanda isteyenler klasik, isteyenler modern kontrollerle Shenmue dünyasına giriş yapabilecek.

Aksiyon – macera türündeki Shenmue, Yu Suzuki tarafından yaratılmış, hazırlanmış ve yönetilmişti. 1999 yılında Sega’nın Dreamcast konsoluna çıkış yapan oyunun devamı ise 2001 yılında Shenmue 2 olarak gelmişti. Her iki oyunda da gece gündüz sistemi, değişken hava durumu, günlük işleri olan NPC karakterler ve çeşitli mini oyunlar yer alırken, dönemine göre oldukça devrimsel özelliklere sahipti. Aynı zamanda Shenmue’de Sega’nın Virtua Fighter dövüş serisine benzer şekilde bir 3D dövüş sistemi yer alıyordu.

Shenmue’de Ryo Hazuki adlı genç bir dövüşçünün hikâyesini takip ediyoruz. Hazuki, babasının katilini bulmak için 1987 yılında Hong Kong’a geliyor ve macerası onu farklı yönlere götürüyor. Bu sırada da ‘kaderinin bir parçası’ olacak genç bir kadınla tanışıyor.

Shenmue 1 ve 2, PC’nin yanı sıra ayrıca Xbox One ile PlayStation 4 konsollarına da çıkış yapacak.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>