Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Shadow Gambit Duyuruldu: XCOM ve Sea of Thieves Bir Arada!

Steam ve Epic Games Store'da çıkış yapacak olan Shadow Gambit, benzersiz bir strateji oyunu yaratmak için Sea of Thieves'in korsan temasını, XCOM'un taktiksel oynanışını ve Hitman'ın gizlilik mekaniklerini birleştirdi.

Shadow Gambit: The Cursed Crew, benzersiz bir korsanlık oyunu olarak tanıtıldı. Sea of Thieves’ten Assassin’s Creed Black Flag’e ve ne yazık ki ertelenen ama yine de umut verici görünen Skull and Bones’a kadar, son zamanlarda oyunlarda çok daha fazla korsanlık oyunu görmeye başladık. Yine de, genellikle korsanları “gizlilik” ve “taktik” gibi terimlerle birlikte düşünmezdik.

Yukarıdan aşağıya bir bakış açısıyla oynayan Shadow Gambit’te, denizcilik çağı Güney Amerika’sının alternatif bir versiyonunda yelken açan küçük bir lanetli korsan ekibini kontrol ediyorsunuz. Bir dizi fantastik yeteneğe sahip olan ve oyun ile aynı ismi taşıyan ekibimiz The Cursed Crew’da belirgin bir Karayip Korsanları havası var diyebiliriz.

Shadow Gambit Karakterleri

Shadow Gambit Duyuruldu: XCOM ve Sea of Thieves Bir Arada!

Bu yapım kesinlikle basit bir aksiyon macera oyunu değil. Bir dizi düşman üssüyle karşı karşıya kaldığınızda göreviniz içeri sızmak, tüm hazineyi yağmalamak ve ardından gizlice dışarı çıkmak. Mürettebatınızın her üyesinin benzersiz bir yeteneği mevcut. Görünen kaptan olan Afia, göğsünden bir pala çıkarabilecek ve düşmanları önden veya arkadan kesebilecek.

Geminin bekçisi olan Mr. Mercury, geçen devriyelerden kaçınmak için yeraltına girebilecek veya nöbetçilerin yanlarından geçmeden önce dikkatlerini dağıtmak için evcil balıklarını kullanabilecek. Eski bir geminin topunu taşıyan ve onu takım arkadaşlarını başka türlü erişilemeyen alanlara fırlatmak için kullanabilen ölümsüz bir topçu olan Gaelle le Bris de olacak. Gaelle, alarmı tetiklemeden düşmanlarını top ateşi ile fırlatabilecek.

Oyunu İstek Listenize Ekleyebilirsiniz

Shadow Gambit Duyuruldu: XCOM ve Sea of Thieves Bir Arada!

Toplamda sekiz karakter olacak ve her biri Shadow Gambit’in zaman manipülasyon sistemi ile birlikte kullanılabilecek. Belirli koşullar altında, bir sonraki hamlenizi planlarken zamanı dondurabilir veya bir hata yapıp gizliliğinizi bozarsanız anında geri sarabilirsiniz. Sonuç olarak, siz strateji belirlemeden ve tuzağınızı kurmadan önce her bir mürettebat üyesini pozisyona yönlendirirken, sinsilik, planlama ve yarı sıra tabanlı savaşın sezgisel bir karışımı olacak.

Shadow Gambit için henüz kesin bir çıkış tarihi belirlenmedi ancak 2023’te çıkış yapacağı duyuruldu. Oyunu Steam ve Epic Games Store’da istek listesine ekleyebilirsiniz!

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.