Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Sevilen Xbox Oyunu Animasyon Dizisi Oluyor

Xbox'ın yayınladığı ünlü video oyunu Grounded, ünlü yazar tarafından diziye uyarlanacak. Dizinin çalışmalarını Xbox, Obsidian Entertainment, Waterproof Studios üstlenecek.

A Bug’s Life ve Honey I Shrunk The Kids’den esinlenilen Xbox video oyunu Grounded, Star Wars Klon Savaşları yazarı Brent Friedman tarafından diziye uyarlanacak. Netflix’in geliştirdiği Arcane ve Paramount+’ın Halo dizisinin beğenilmesinden sonra, video oyunlarının diziye uyarlanması giderek artacak gibi görünüyor.

Oyunla aynı evrende var olacak dizi, liseye geçiş senesinde sosyalleşmek için büyük şeyler planlayan dört arkadaşı anlatıyor. Ancak planları, kendilerini iki kişilik yapan teknolojiye rastladıklarında altüst oluyor. Daha sonra dört küçülmüş arkadaş, devasa yırtıcılarla dolu bir ormanda hayatta kalmaya çalışıyor.Oyun, Temmuz 2020‘de erken erişim yoluyla piyasaya sürüldü ve 10 milyondan fazla oyuncuya erişti. Ayrıca bu eylül ayında daha geniş bir şekilde yayınlanacak.

Xbox ve Obsidian Entertainment Ortaklığı Göreceğiz

Xbox

Obsidian Entertainment ve Xbox; Waterproof Studios/SC Productions, Kinetic Media ve Bardel Entertainment ile birlikte çalışma yürütecek. Star Trek: Enterprise’da yazarlık yapan ve Earthworm Jim’i bir diziye uyarlayan Friedman hikayeyi üstlenecek. Halo video oyunu üzerinde çalışan Brien Goodrich de yönetmenlikte yer alacak. Xbox oyunu Grounded’ın evrenine dalmanın heyecan verici olduğunu belirten Bardel Entertainment CEO‘su Tina Chow, harika bir işbirliği yapıyoruz dedi.

Video oyunlarının son zamanlarda bu denli alternatiflere dönüşmesini oldukça yenilikçi bulan CEO, Obsidian ekibini yarattıkları dünya için tebrik etti. Devamında, yapılacak olan büyük işbirlikleri içinse heyecanlı olduğunu dile getirdi.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.