Sekiro: Shadows Die Twice PC Performans Analizi

Sekiro'nun PC performansı nasıl?

Sekiro: Shadows Die Twice şüphesiz 2019 yılının en çok beklenen oyunlarından birisiydi. Dark Souls serisinin yaratıcıları tarafından hazırlanan Sekiro’da, Dark Souls 3’de yer alan grafik motorunun geliştirilmiş bir sürümü bulunuyor. Oyun da geçtiğimiz hafta satışa çıktı ve biz de ilk testleri gerçekleştirerek bir PC performans analizi hazırladık.

Bu performans testinde Intel i7 4930K işlemci, 16GB DDR3 RAM, AMD Radeon RX580 ve RX Vega 64 ile Nvidia RTX 2080Ti, GTX980Ti ve GTX690 ekran kartlarını kullandık. Aynı zamanda bilgisayarda da 64-bit Windows 10 sürümü yüklüydü.

From Software oyuna pek çok grafik ayarı eklemiş ve bunları dilediğimiz şekilde düzenleyebiliyoruz. Kaplama kalitelerini, SSAO’yu, alan derinliğini, bulanıklığı, gölgeleri, ışıklandırmaları, efektleri, yansımaları ve su yüzeylerini bilgisayarınıza göre ayarlayabilirsiniz. Aynı zamanda Dark Souls 3’ün aksine Sekiro: Shadows Die Twice’da ekranda klavye – mouse komutları doğru şekilde gösteriliyor ve kötü bir konsol portu izlenimi yaratmıyor.

Ekran kartı testimizde oyunu 60fps’ye kitledik ve 1920x1080p çözünürlükte maksimum ayarlarda akıcı bir 60fps deneyim yaşadık. Buna rağmen oyun ekran kartından daha çok işlemciye gerek duyuyor ve dört çekirdekten fazlası şart. From Software her ne kadar minimum gereksinim olarak Intel Core i3-2100 yazsa da bu pek gerçekçi değil. Maalesef bu seviyede bir işlemciyle Sekiro: Shadows Die Twice’dan keyif almak pek mümkün olmayacaktır.

Oyunu akıcı bir şekilde 4K çözünürlükte oynatabilen tek ekran kartı Nvidia GeForce RTX2080Ti olurken, diğer modellerde Full HD ve 2K olarak oynayabildik. Fakat her şeye rağmen Sekiro: Shadows Die Twice kesinlikle Dark Souls 3’den hem daha iyi gözüküyor, hem de daha iyi optimizasyonu var.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol