Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Second Extinction, Tam Sürüme Ulaşamadan Satıştan Kaldırıldı

Sunucularının 2024'e kadar açık kalacağı duyurulan Second Extinction, bugün itibarıyla satıştan çekildi.

Üç yıllık erken erişimden sonra Second Extinction‘ın geliştirme süreci durduruldu ve oyun satıştan kaldırıldı. Üç yıllık uzun bir erken geliştirme sürecinin ardından tam sürüm olarak çıkış yapması beklenen oyun, bunun yerine satıştan çekildi ve tüm gelişim süreci durduruldu. Aslında, bu pek de sürpriz oldu diyemeyiz çünkü oyunun anlık oyuncu sayısı yalnızca 1 kez 200’ün üzerine çıkmayı başarabildi.

Çapraz platform desteği ve sürü modu gibi yeniliklerin oyuna dahil edilmesi bile oyuncu sayılarının artmasına yetmedi. Oyunun sürekli olarak hatalar vermesi, optimizasyon problemleri yaşaması ve daha birçok aksaklık da oyuncuları oyundan soğuttu. Ayrıca oyunun geçen yıl 20 Ekim’de tam sürüm olacağını duyuran ekibin bu kararından geri adım atması da oyuncuları bir hayli kızdırdı.

Second Extinction Sunucuları 2024’e Kadar Açık

Second Extinction, Tam Sürüme Ulaşamadan Satıştan Kaldırıldı

Stüdyo bir veda mesajı ile, “Düşünceli bir şekilde değerlendirip en iyi hareket tarzımızı araştırdıktan sonra, Second Extinction’ın aktif gelişimini sona erdirmek gibi zor bir karar verdik. Oyunumuz, oyuncularımız ve oyun topluluğu arasında çok sevilse de, ne yazık ki umduğumuz başarıya ulaşamadı.” ifadelerini kullanarak oyunun topluluğuna teşekkür etti.

Stüdyo, “Maalesef küçük ekibimizin kalite hedeflerimize ulaşmak ve Erken Erişim ve Oyun Önizlemesinden çıkmak için gerekli kaynaklara sahip olmadığı ve bunu yapmak için gereken yatırımın kaldıramayacağımız kadar büyük olduğu ortaya çıktı. Seçeneklerimizi değerlendirdikten ve bu yıl boyunca başka potansiyel çözümler bulmak için çalıştıktan sonra, ekibimizin yüzleşmek zorunda olduğu gerçek bu oldu.” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Second Extinction bugün itibaren satın alınamayacak ancak sunucular 2024’e kadar açık kalacak. Geliştiriciler, bir tarih belirlendikten sonra sunucunun kapatılacağı tarihi “çok önceden” açıklayacaklarını söyledi. Bir oyunun bu şekilde bittiğini görmek çok üzücü ancak birbirinin kopyası benzer oyunlarla dolu oyun sektörünün yadsınamaz bir gerçeği de bu.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.