Samsung’un Yeni Katlanabilir Ekranlı Modeli Hakkında İlk Detay Verildi

Samsung üstü kapalı olarak Galaxy Z Fold 3 modeli hakkında ilk detayı paylaştı. 

Samsung bilindiği üzere 2021 yılından itibaren katlanabilir ekranlı akıllı telefon modellerine yönelecek. Samsung’un yeni katlanabilir ekranlı akıllı telefon modeli için ilk detay verildi. 

blank

Güney Kore merkezli teknoloji şirketi Samsung katlanabilir ekranlı akıllı telefon modellerine artık çok daha fazla önem veriyor. Geleceği artık katlanabilir ekranlı akıllı telefon modellerinde gören Samsung, 2021 yılında duyuracağı yeni Galaxy Z Fold 3 modeli için üstü kapalı bir açıklamada bulundu. Samsung yeni modelin ismini vermemiş olsa da yeni katlanabilir ekranlı akıllı telefonun daha hafif ve daha ince olacağını belirtti. 

Katlanabilir ekranlı akıllı telefon modellerinin en büyük sıkıntılarını çözmeye odaklayan Samsung görünüşe göre bu sorunu çözmeye çok yakın. Katlanabilir ekranlı akıllı telefon pazarının lideri konumunda olan Samsung’un yeni katlanabilir ekranlı akıllı telefon modellerini önümüzdeki aylarda görmeye başlayacağız. 

Galaxy Z Fold 2 Neler Sunuyor?

Galaxy Z Fold 2 modelinde yerini ufak bir ekran deliğine bırakıyor. Samsung’un yeni katlanabilir ekranlı akıllı telefonu, özellikle bronz renk seçeceği ile dikkat çekiyor. Arkasında herhangi bir yazının bulunmadığı Galaxy Z Fold 2 modeli, büyüyen bir ön ekrana sahip. Kullanıcılar bu sayede, pek çok işlemi akıllı telefonlarını açmadan yapabilecek. Ekran çerçevelerinin ilk sürüme göre inceldiği Galaxy Z Fold 2 modeli etkileyici tasarımına ek olarak etkileyici özellikler ile birlikte geliyor. 

Dışında 6.23 inç büyüklüğünde 2267 x 819 piksel çözünürlük sunan 60 Hz ekran yenileme hızına sahip, AMOLED ekran ile birlikte gelen Galaxy Z Fold 2 modelinin içinde ise 7.7 inç ekran boyutuna sahip, 2213 x 1689 piksel çözünürlük sunan 120 Hz ekran yenileme hızına sahip AMOLED ekran yer alıyor. 

Gücünü 7 nm fabrikasyon süreci ile üretilen, Qualcomm Snapdragon 865 Plus işlemcisinden alan Galaxy Z Fold 2 modeli, 12 GB RAM ile desteklenirken 512 GB depolama alanına sahip. Arkasında 64 megapiksel çözünürlüğünde ana kamerasının yanında 12 megapiksel telefoto ve 16 megapiksel çözünürlüğünde ultra geniş açı kamerasına sahip olan modelin ön yüzünde ise 10 megapiksel çözünürlüğünde bir kamera yer alıyor. Galaxy Z Fold 2 modelinde ayrıca 4.356 mAh kapasiteli bir batarya yer alıyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol