Samsung Mobilin Başkanı Dongjin Koh, Galaxy Note 8’in Tanıtılacağı Tarihi Açıkladı

Samsung Galaxy Note 8'in ne zaman tanıtılacağı ve ne zaman piyasaya sürüleceği birinci ağızdan açıklandı. Samsung Mobil'in başındaki isim Koh, etkinliğin konumunu açıklamaktan kaçındı.

Samsung’un merakla beklenen sıradaki amiral gemisini, IFA’dan önce New York’ta düzenlenecek ayrı bir etkinlik ile tanıtacağı, etkinliği Ağustos ayının son haftası organize edeceği ve ardından da kısa süre içinde cihazları piyasaya süreceği söylentisi geçtiğimiz günlerde yayılmıştı. Galaxy Note 8 için yayılan bu söylenti, cihazı merakla bekleyen teknoloji tutkunlarını bir hayli heyecanlandırdı. En geç Ekim ayında Note 8’lere kavuşacaklarını düşünen kullanıcıların duymak istediği resmi açıklamalar, kısa süre önce geldi. Samsung’un mobil departmanının başındaki isim olan Dongjin Koh, Tayvan’da düzenlenen bir panelde Galaxy Note 8’lerin ne zaman tanıtılacağını ve ne zaman piyasaya sürüleceklerini açıkladı.

Söylentileri doğrulayan nitelikte açıklamalar bizzat Koh’un ağzından döküldü. Başkan, Samsung Galaxy Note 8’in Ağustos ayının son günlerinde tanıtılacağını doğruladı. Ancak kesin bir tarih vermekten kaçındı. Organizasyonun nerede düzenleneceği hakkında açıklama getirmedi. Cihazların piyasaya sürüleceği tarihi merak eden kalabalığa, Asya ve dünya çapı için ayrı ayrı iki tarih aralığı verdi.

Tayvan’daki Note serisi kullanıcılarının yoğunluğuna gönderme yapan Koh, Galaxy Note 8’lerin ilk olarak Tayvan ve Asya’da piyasaya sürüleceklerini açıkladı. Cihazlar Asya pazarına Eylül’de giriş yapacak. Dünya çapındaki bütün mağazalarda yerini alması için Ekim ayını beklememiz gerekecek.

Söylentide yer alan bilgilerin yarısı doğrulanmış oldu. Lansman etkinliğinin düzenleneceği şehir ve cihazların piyasaya sürüleceği kesin tarihler açıklanmadı. En çok merak edilen soru, Note 8’in fiyatının ne olacağı ise cevapsız kaldı. Geri kalan bütün cevaplar için, Ağustos ayının son günlerini beklememiz gerekecek.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>