Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Samsung Galaxy A14’ün Teknik Özellikleri Belli Oldu

Samsung'un en yeni bütçe dostu telefonu Galaxy A14'ün birçok özelliği ortaya çıktı.

Samsung Galaxy A14 isimli bütçe dostu Samsung telefon hakkında kamera ve pil özellikleri de dahil olmak üzere daha fazla ayrıntı ortaya çıktı. Henüz cihazın tüm özellikleri resmileşmedi ancak yapboz parçaları yavaş yavaş yerine oturmaya başladı.

Samsung Galaxy A14, ülkemizde de oldukça fazla sevilen selefi A13’e kıyasla çok fazla bir değişiklik sunmayacak. Yine de, piyasaya sürülmesini haklı çıkarmak için yeterli değişiklik ve yükseltmeler de yapılacak. Samsung’un en yeni bütçe dostu cihazının özelliklerine gelin yakından bakalım.

Samsung Galaxy A14 Teknik Özellikleri

Samsung Galaxy A14

Galaxy Club aracılığıyla elde edilen son bulgulara göre henüz duyurulmayan Galaxy A14, EB-BA146ABY model numarasını taşıyan bir pil ile donatılacak. Bahsettiğimiz model numarasına sahip olan batarya, 4.900 mAh nominal kapasiteye sahip. Büyük ihtimalle Samsung bir kez daha tipik bir 5.000mAh kapasite bataryanın reklamını yapacak.

En son bilgilere göre, Samsung Galaxy A14’te 50 MP ana kamera sensörü yer alacak. Bizim düşüncelerimize göre, bu sensör yine Samsung’un Galaxy A13 için kullandığı sensörle aynı olacak. Arkaya bakan diğer sensörlerle ilgili ayrıntılar eksik ancak Galaxy A14, yükseltilmiş bir ön kameraya sahip olacak. Sırasıyla Galaxy A13 5G ve A13 tarafından kullanılan 5MP veya 8MP sensör değil, 13MP çözünürlüğe sahip farklı bir öz çekim kamerası olacak.

Geçmişte diğer sızıntılarla ortaya çıkan diğer özellikler, 2408 x 1080 çözünürlüğe sahip 6.8 inç LCD ekrana işaret etmişti, yani ekran biraz daha büyük olacak. Samsung’un Galaxy A14’ü ne zaman piyasaya süreceğine gelince, 2022’nin sonu diyoruz ancak bunu sadece zaman gösterecek. Spekülasyonlara bir yenisini daha eklemek gerekirse, cihazın 230 Euro civarında olacağını da tahmin ediyoruz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

3 Yorum

 1. Ahmet

  Samsung A14 2022 yılı sonu gelebilir mi selefi A13 aralık ayında çıkmıştı. Güzel bir cihaz gibi 5 g mevcut sanırım.

  2
  0
  Cevap
  • Mert Doğan

   Çok büyük ihtimalle 2022’nin sonunda piyasaya çıkacak. Sonunda 5G takısı olan modelde 5G teknolojisi yer alacak.

   0
   0
   Cevap
 2. Ahmet

  Mert Bey, Bilginiz için teşekkür ederim.

  0
  0
  Cevap

Yorum Yaz

Email adresiniz yayınlanmayacak.

Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.