Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Sackboy, Sony’nin En Kötü Başlangıç Yapan PC Oyunu Oldu

27 Ekim'deki PC lansmanından bu yana, üç boyutlu platform oyunu sadece 610 oyuncuyla en yüksek kullanıcı sayısına ulaşmayı başardı.

Ülkemizde 599 TL gibi dudak uçuklatan bir fiyattan satışa sunulan Sackboy: Büyük Macera‘nın PC lansmanı pek iyi gitmedi. Sony, PC için PlayStation’a özel birinci parti oyunlarının piyasaya sürülmesiyle büyük ölçüde büyük bir başarı elde etti ancak PC’ye taşınan tüm oyunların sorunsuz bir süreç geçirdiğini de söyleyemeyiz.

Uncharted: Legacy of Thieves Collection PC platformu için Ekim ayında piyasaya sürüldü ve Steam’de Sony’nin diğer tüm PC oyunlarına göre daha düşük eş zamanlı kullanıcı sayısı gören oldukça mütevazi bir lansman süreci yaşadı. Bununla birlikte, Sackboy: Büyük Macera’nın son lansmanı ile Uncharted’ın başarısızlığı gölgede kaldı.

Sackboy PC Sürümü Beklenen Başarıyı Yakalayamadı

Sackboy

27 Ekim’de PC için piyasaya sürülen üç boyutlu platform oyunu, piyasaya sürülmesinden bu yana Steam‘de yalnızca 610 oyuncuyla en yüksek eşzamanlı kullanıcı sayısı ile adeta amatör bir bağımsız stüdyonun ulaşabileceği rakamlarda kaldı.

Sackboy, diğer Sony PC oyunlarının sahip olduğu amiral gemisi premium çekiciliğine sahip değildi ve elbette PlayStation’da bile oyun tam olarak herhangi bir satış rekoru kırmadı ancak buna rağmen PC performansı şaşırtıcı derecede düşük.

Sony’nin bu oyunu pek iyi pazarlayamamasının bununla bir ilgisi olabilirken, Ekim ayının Call of Duty: Modern Warfare 2, Persona 5, Gotham Knights gibi büyük PC oyunları ile dolu olarak son derece yoğun bir ay olmasına da bağlayabiliriz. Sony’nin PC’de piyasaya sürdüğü tüm oyunların lansman rakamları ise şu şekilde:

OyunSteam’de En Yüksek Eşzamanlı Kullanıcı Sayısı
God of War73,529
Marvel’s Spider-Man Remastered66,436
Horizon Zero Dawn56,557
Days Gone27,450
Uncharted: Legacy of Thieves Collection10,851
Sackboy: A Big Adventure610

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.