Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Rust’ın 9. Yıldönümü Güncellemesi Yayınlandı

Rust'ın en yeni güncellemesi, oyunun 9. doğum gününe denk getirildi ve birçok önemli sorunu çözen yenilikler getirdi.

Dokuzuncu yıl dönümüne yaklaşırken, Facepunch Studios’un açık dünya oyunu Rust için çok sayıda ve yaşam kalitesi iyileştirmesi içeren son güncelleme kullanıma sunuldu. İlk piyasaya sürüldüğünde, oyun hızla zamanının en vahşi hayatta kalma oyunlarından biri olarak tarihe geçti ve bu ünü bugüne kadar da korudu.

Oyun yeterince zor değilmiş gibi, Rust için Eylül güncellemesi oyuna bir ‘Hardcore‘ seçeneği ekledi. Neyse ki, bu sadece isteğe bağlı bir seçenek ancak işleri daha da cezalandırıcı hale getirme fırsatından zevk alacak biraz daha sadist bir eğilime sahip bazı hayranlar olduğunu da biliyoruz. Geliştirici, sürekli olarak ayda bir büyük güncellemeler yayınlıyor ve sonuncu güncelleme ise oyunun 9. yıldönümüne denk geldi.

Rust Artık 9 Yaşına Girdi

Rust

Bu özel güncelleme ile Rust 90’dan fazla “iyileştirme ve düzeltme” aldı ve bir diğer önemli güncelleme ise oyunun dokuz yaşına girmesini kutlamak için 11 Aralık’ta devam güncellemesi olarak yayınlanacak. Güncelleme, yalnızca bir gün için bir doğum günü pastası ve şapkaları ekleyecek.

Bu güncellemedeki diğer uygulamalar, kullanıcı arabirimi ölçeklendirmesinde ince ayarlar, zırhlı kapıların sağlığını artırma, akıncılar için işleri daha adil hale getiren bir enkaz sistemi ve birçok hata düzeltmesi getirdi. Birçoğu, önceki güncellemede “kumarhane” vagonlarının oyuna eklendiğini hatırlatalım.

İlk olarak 2013’te erken erişim olarak piyasaya sürülen oyunun tam sürümü Şubat 2018’de piyasaya sürüldü ve Rust’ın PS4 ve Xbox One sürümleri Mayıs 2021’de çıktı. Oyun piyasaya sunulduğundan beri düzenli bir oyuncu akışı yaşadı. Sadece sunucudaki diğer oyunculara karşı değil, aynı zamanda tehlikeli hayvanlarla dolu arazinin kendisine karşı da hayatta kalma mücadelesi veren pek çok insanı çeken, acımasız oynanışı oldu.

Oynamayan herkes için, Rust’ın özü mümkün olduğu kadar uzun süre hayatta kalmak, yiyecek ve barınak için kaynak toplamak, aynı zamanda silahlar inşa etmek ve araziyi keşfetmek.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.