Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Ruination İsimli İlk League of Legends Romanı Duyuruldu

League of Legends dünyasında geçen ilk roman olan Ruination: A League of Legends Romanı duyuruldu.

Ruination ismiyle ilk League of Legends romanı piyasaya sürüldü. League of Legends serisi, oyun dünyasının ötesine taşındı ve devasa bir kitle elde etti. LoL’e dayanan animasyon dizisi Arcane ile başarısının ardından bu kez de Riot Games, Ruination romanını duyurarak kitap pazarında şansını denemeye karar verdi.

Roman, League of Legends’ın baş senaristi Anthony Reynolds tarafından yazıldı. Yazarın önceki eserleri arasında Warhammer evreninden çok sayıda iyi karşılanmış kitap mevcut. Ruination, bu yıl 6 Eylül’de Amerikan kitapçılarında piyasaya sürülecek. Roman aynı zamanda sesli kitap olarak da yayınlanacak. LoL’ün Türkiye’ye verdiği önemi düşündüğümüzde, ülkemize çevirisinin gelmesini de bekliyoruz.

League of Legends Kitabı Ruination’ın Konusu Nedir?

Ruination
League of Legends’in İlk Romanı: Ruination

Ruination’ın ana karakteri, oyunun hayranları tarafından iyi bilinen ve Kral Viego’nun ordusunda bir general rolünü oynayan Kalista olacak. Roman, zehirli Kraliçe Isolda’yı kurtarabilecek tek kişi olabilecek eski bir sihri bulma görevinin hikayesini anlatacak. Ayrıca duyuru haberine göre, bu League of Legends evreninde geçen bir dizi romanın yalnızca ilki olacak.

Orbit UK Yayıncısı Anna Jackson, “League of Legends dünyayı kasıp kavurdu ve bu küresel sansasyonun arkasındaki son derece yenilikçi ekiple çalışmaktan dolayı çok heyecanlıyız. Yarattıkları evren ayrıntılarla o kadar zengin ki, onu yeni yollarla hayata geçirmek için sabırsızlanıyoruz.” ifadelerini kullandı. Orbit US Yayınıcısı ise “On yıldan fazla bir süredir League of Legends oynuyorum ve LoL evreninde ilk roman setlerini yayınlamak için Riot’a katılmaktan heyecan duyuyorum. Karakterler unutulmaz ve dünyanın derinliği muazzam. Epik bir fantezi editörü olarak, Riot gibi olağanüstü hikayeler anlatmak için gerçek bir tutkuya sahip bir ekiple çalışmak mutlak bir zevk.” açıklamasında bulundu.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.