RTX2080Ti’nin Just Cause 4 Performansı Beklendiği Gibi Değil

Yeni Nvidia kartının Just Cause 4 performansı iç açmadı.

Just Cause 4 PC üzerinde yayınlandı ve biz de EVGA GeForce RTX2080Ti XC Gaming ekran kartıyla oyunu test etmeye karar verdik. İlk benchmark için en son Nvidia WHQL sürücülerini (417.22) kullandık ve bütün grafik ayarlarını Very High olarak ayarladık. Anti aliasingi iptal etmemize rağmen sonuçlar pek de iç açıcı olmadı.

Şu anda piyasadaki en güçlü Nvidia ekran kartı olan RTX2080Ti, maalesef Just Cause 4’de Very High ayarlarda ve 4K çözünürlükte (anti-aliasing yok) sabit 60fps vermeyi başaramadı. Bu ekran kartı ilk iki görevde minimum 50fps’ye düşerken, ortalama fps değeri ise 57 oldu. Üstelik sadece bu da değil. GeForce RTX2080Ti’nin tam ekran kartı avantajını bir sebepten ötürü oyun kullanamıyor.

Just Cause 4’de RTX2080Ti yüzde 91-95 oranında kullanılırken, bu durum bizi epey şaşırttı. Belki de işlemci-bellek kısıtlaması sabit 60fps’ye ulaşılamamasının nedeniydi. Bu yüzden çözünürlüğü 1440p’ye indirdik ve yine ekran kartının benzer davranış sergilediğini gördük. Buna rağmen ekran kartı kullanımı yüzde 93 olsa da, kare oranı aşırı derecede arttı ve 97fps’ye yükseldi.

Bunların ötesinde Just Cause 4’de bazı başka problemler de var. Belli yerlerde kaplamalar bozuluyor ve gölgelerde sorun yaşanıyor. Çeşitli ışıklandırma koşulları altında ise oyun gerçekten görsel olarak kötü gözüküyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol