Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

RTX 4090, Genshin Impact’i 13K Çözünürlükte Çalıştırdı!

Genshin Impact, oyun bilgisayarınızda Nvidia GeForce RTX 4090 gibi güçlü bir ekran kartınız olduğu sürece maksimum ayarlarla 13K çözünürlükte çalışabileceğini gösterdi.

Nvidia GeForce RTX 4090’ın Genshin Impact’i yüksek çözünürlükte oynayabilmesi şaşırtıcı değil ancak en yeni ekran kartı piksel sayısını o kadar yükseğe çıkarttı ki en iyi oyun monitörlerini üçe katladı. Hiç tekleme yaşamadan 13K’da çalışan oyun, her zamankinden daha fazla ayrıntıya sahip ancak en iyi monitörlerden birine sahip olsanız bile, 13 bin piksel gösterebilecek bir monitör yok.

Bu, Golden Reviewer‘ın Genshin Impact’in sınırlarını zorlamaya çalıştığı ilk sefer değil. Ekim ayının başlarında içerik üreticisi, grafik ayarları maksimuma çıkarılmış, 1.1’de render çözünürlüğü ve sürekli olarak üçlü rakamlara ulaşan kilidi açılmış bir FPS sınırı ile oyunu 7K çözünürlükte kusursuz bir şekilde çalıştırmayı başarmıştı ve kullanıcılara görsel şölen yaşatmıştı.

Nvidia RTX 4090 ile Her Oyunun Tadı Başka

RTX 4090

Genshin akıllı telefonlarda çalışacak şekilde inşa edilmiş olsa da, RTX 4090 ile 13.760 x 5.760 çözünürlüğe kadar, 1.5 render çözünürlüğünde kare hızında muazzam grafiklere sahip. İçerik üreticisi bu çözünürlükte 60 FPS’e çıkmayı başaramasa da, oyunu 30 FPS civarına sabitlemeyi başardı. Tabii ki bunun kesin bir ölçüt olmadığını ve kendimiz test etmediğimizi de belirtelim.

En iyi oyun monitörü bile 13K çözünürlüğe sahip olmadığından, Golden Reviewer şaşırtıcı ayrıntı düzeyini göstermek için video içerisinden ekran görüntüleri aldı ve görüntüleri yakınlaştırarak inceledi. İçerik oluşturucuya göre yaklaşık 180 MP çözünürlüğünde olan görüntüler, Samsung Galaxy S22 Ultra akıllı telefonun bile çekebileceğinden daha yoğun.

Görünüşe göre, Nvidia GeForce RTX 4090 sayesinde artık 4K 60 FPS oyun deneyimi çocuk oyuncağı haline geldi.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

1 Yorum

  1. Sonic the sönük

    RTX 4090 mı çıkmış la

    0
    0
    Cevap

Yorum Yaz

Email adresiniz yayınlanmayacak.

Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.