RTS Oyunu Broken Arrow’un İlk Oynanış Videosu Yayınlandı

Yakında çıkacak olan RTS oyunu Broken Arrow'dan bir oynanış internette ortaya çıktı. Steel Balalaika, RTS hayranları için gerçek bir şölen sunacak.

Birkaç ay önce Wargame ve World in Conflict gibi oyunlardan ilham alan bir RTS olan Broken Arrow duyurulmuştu. Bu yapım, RTS oyunlarına deyim yerindeyse aç kalan hayranların umutlarını artırdı. Geliştirici ekip Steel Balalaika, çalışmalarının ilk oynanış görüntülerini paylaştı ve itiraf etmek gerekirse oyun gerçekten umut verici.

YouTube’da iki video yayınlandı. Birincisi tam teşekküllü bir oynanış videosu ve ikincisi ise yeni bir fragman. Her iki materyal de bize oyunun temel oynanış mekaniklerine dair fikir verdi. Kaynak toplamayacağımız veya kapsamlı üsler inşa etmeyeceğimiz bir strateji oyunu olacak. Bunun yerine, mevcut birliklerimizi maksimum avantaj için kullanmak gerekecek.

Broken Arrow Gerçek Zamanlı Taktiksel Aksiyon Sunacak

Broken Arrow

Broken Arrow, yukarıda bahsettiğim Wargame gibi, pusu kurma ve planlama becerisinin tepki hızından daha önemli olacağı bir oyun. Görevler gerçekçi ve kapsamlı bir ortamda kurulacak. Harita tarlaları, ormanları ve köyleri içerecek ve tüm bu unsurlar savaşların doğasını etkileyecek. Oyun; büyük ölçekli, gerçek zamanlı, modern bir savaş taktikleri içerecek. Sadece temel oyun, hem Amerikan hem de Rus fraksiyonlarını ile 100’den fazla birim içerecek.

Broken Arrow, bir müşterek kuvvetler savaş oyununun karmaşıklığını, tipik gerçek zamanlı taktik aksiyon dolu oynanışla birleştirerek, türü tamamen yeni bir düzeye taşıyacak. Üstelik elimizde zengin bir cephanelik olacak. Savaşlar sırasında zırhlı süvarileri, piyade birimlerini, topçuları veya helikopterleri kontrol etmemiz gerekecek. Başarı, her türlü silahlı kuvvetin ustaca koordinasyonuna bağlı olacak.

Ne yazık ki Broken Arrow’un çıkış tarihi henüz açıklanmadı ancak oyunu Steam‘den istek listenize ekleyebilirsiniz.

Avatar of Mert Doğan
Ege Üniversitesi Reklamcılık bölümünde okuyan ve oyun sektörüne yıllardan beri yoğun ilgi duyan Mert, 1 yıldır Turkmmo'da içerik üretiyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol