Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Romancing SaGa Minstrel Song’un Yeniden Yapımı Duyuruldu

Square Enix, klasik PS2 JRPG oyunu Romancing SaGa Minstrel Song'un bu yıl içinde piyasaya sürüleceğini duyurdu.

Square Enix, Romancing SaGa Minstrel Song‘un yeniden yapımı ile klasik JRPG oyunları kütüphanesini genişletme kararı aldı. Şirket, Final Fantasy Pixel Remasters, Dragon Quest 3 HD-2D Remake, Live A Live remake ve Legend of Mana ve SaGa Frontier gibi birçok klasik oyunu günümüze uyarlamıştı.

Square Enix, yeni nesil video oyunu hayranları için Romancing SaGa Minstrel Song’u güncelleyeceğini duyurdu. Yeniden düzenlemenin, oyunun modern platformlarda bile harika görünmesini sağlayacak güncellenmiş dokular içerdiği onaylandı. Ayrıca, oyunda oynanabilirliği iyileştirmesi gereken değişiklikler yapılacak. Ortaya çıkan ürün bu kış aylarında PC, PS4, PS5, Switch, iOS ve Android‘de piyasaya sürülecek.

Romancing SaGa Minstrel Song Fragmanı

Romancing SaGa Minstrel Song

Romancing SaGa Minstrel Song’a aşina olmayanlar için, sekiz farklı kahramanın hikayesini anlatan sıra tabanlı bir JRPG oyunu diyebiliriz. Oyuncular sekiz karakterden birini seçecek ve kalan seçenekler işe alınabilir parti üyeleri olacak. Oyunda, sekiz karakterin her birinin kendi kişisel macerasına sahip olduğu ve aynı zamanda Kader Taşlarını toplamak ve kötü tanrı Saruin’in dirilişini önlemek için savaştığı doğrusal olmayan bir hikaye mevcut.

Romancing SaGa ilk olarak 1992’de Super Famicom için piyasaya sürüldü. Square Enix’in oyunu iki boyutlu görseller yerine üç boyutlu varlıklarla yeniden yaptığı 2005 yılına kadar yalnızca Japonya’da mevcuttu. Ayrıca yıllar içerisinde SaGa serisi birçok farklı seriye bölündü. İlk üçleme Final Fantasy Legend adı altında yayınlandı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.