Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Rockstar’ın İptal Edilen Projesi: Zombi Temalı Hayatta Kalma Oyunu

Rockstar daha önce İskoç adasında geçen bir zombi temalı hayatta kalma projesi üzerinde çalışıyordu. Ancak geldiğimiz noktada bu proje iptal edildi.

Birden fazla stüdyosu bulunan Rockstarın North ekibi kapatılmadan önce yeni bir oyun üzerinde çalışıyordu. Eski geliştirici Obbe Vermeij tarafından ortaya çıkarılan bilgilere göre ekip bir zamanlar uzak bir İskoç adasında geçen ve aynı zamanda zombi temalı hayatta kalma deneyimi sunan bir proje geliştiriyordu.

Şu anda kaldırılmış olan bir blog yazısında Vermeij, Vice City’nin kodunu kullanarak bir zombi oyunu üretme planından uzun uzun bahsetti. 2002 yılında Rockstar North’un etrafında yaklaşık bir ay boyunca dolaşan bir konsept olduğu bildirildi. Vermeij, Rockstar North’un sanatçılarının bir zombi oyunu geliştirmek istediklerini çünkü ‘sanatçıların zombileri sevdiğini‘ aktardı.

Zombi Teması Rockstar’ın Takibinde

İptal edilen zombi oyunu için tek detaylar bunlar değil. Aynı zamanda bu projede oyuncular sürekli olarak aylakların saldırısına uğrayacak, ürkütücü bir İskoç adasında dolanacak ve etrafı keşfedecek. Oyuncular diğer taraftan adada dolaşmak için çeşitli araçlar kullanabilecek ve sürekli hareket etmenin hayatta kalmanın anahtarı olduğu bir yapı yer alacaktı.

rockstar worked on zombie surviv

Ek olarak araçların bir yakıt seviyesi bulunacak ve bu yakıt durumu oyuncunun sürekli olarak dikkat etmesi gereken bir unsur olacak. Etraftan yakıt elde etmek için sürekli olarak araştırma yapacak ve keşifler detaylı olacak. İşte tüm bu detaylar iptal edilen bu proje içerisinde bulunacaktı. Ancak bildirilene göre konseptin ‘çok iç karartıcı‘ olacağını düşünüldü ve bunun yerine San Andreas oyununu odaklanıldı.

Bu iptal edilen projenin ardından zombi hayatta kalma konsepti Rockstar için Red Dead’in Undead Nightmare genişlemesi ile beraber tekrar ortaya çıktı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.