Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Rockstar Oyunlarının Windows 7 ve 8 Desteği Sonlandırıldı

Rockstar Games, üç ay içinde Windows'un iki eski sürümünü desteklemeyi bırakacağını duyurdu.

Rockstar Games, üç ay içinde Windows 7 ve Windows 8 desteğini sonlandıracağını açıkladı. Şirket, oyunlarını oynamaya devam etmek isteyen kullanıcıların ise yeni bir işletim sistemine geçmesini tavsiye etti. Bilgisayarınızda hâlâ adı geçen iki eski işletim sistemi yüklüyse, 30 Ocak 2024 itibarıyla şirketin hiçbir oyununu aktif olarak oynayamayacaksınız.

GTA 5, GTA Online ve Red Dead Redemption 2 gibi oyunları oynayamamanın yanı sıra güncellemeleri indiremeyecek veya satın alımlarda bazı problemler yaşayabileceksiniz. Bunun sebebi ise, PC platformunda oyunları satın almanıza veya başlatmanıza olanak sağlayacak olan Rockstar Games Launcher’ın da bu işletim sistemleriyle düzgün çalışmayacak olması olarak açıklandı.

Rockstar Oyunları En Az Windows 10 Gerektirecek

Rockstar Oyunlarının Windows 7 ve 8 Desteği Sonlandırıldı

Rockstar Games’in yukarıda adı geçen eski işletim sistemini kullanmaya devam eden kullanıcılar için tek tavsiyesi, daha yeni işletim sistemlerine geçiş yapmaları ve bu süreci 30 Ocak 2024’ü beklemeden “mümkün olan en kısa sürede” yapmaları oldu. Hem Windows 7 hem de Windows 8 kullanıcıları, oyun devinin oyunlarını oynamaya devam edebilmek için işletim sistemlerini güncellemeli.

Özellikle de en son grafik teknolojilerini ve iddialı bir animasyon teknolojisi sunması muhtemel olan GTA 6 için heyecanlıysanız, artık yeni bir işletim sistemine geçmeniz gerek. Yıllardır beklenen devam oyunu için heyecan dorukta. Öncelikle PlayStation 5 ve Xbox Series X için çıkış yapması beklenen oyununun Metacritic sayfası da açıldı. Bu sayfaya göre, oyunun PC sürümü 1 ila 2 yıl geç çıkış yapacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.