Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Rockstar Kurucusu, Yeni Bir Açık Dünya Macera Oyunu Yapıyor

Rockstar Games'in kurucu ortağı Dan Houser'ın yeni stüdyosu Absurd Ventures, yüksek profilli bir açık dünya aksiyon-macera oyunu yapıyor.

Rockstar Games’in kurucuları arasında yer alan Dan Houser, 2020’de şirketten ayrılmıştı. Geçtiğimiz yıl kendi medya ve oyun firması Absurd Ventures‘ı duyuran deneyimli isim, vakit kaybetmeden işe koyuldu. Santa-Monica, California merkezli stüdyonun son derece iddialı bir açık dünya aksiyon-macera oyunu üzerinde çalıştığı bildirildi.

Şirket şu anda aralarında baş oyun tasarımcısının da bulunduğu yedi oyun geliştirme pozisyonu için eleman arıyor. VGC‘nin haberine göre söz baş oyun tasarımcısı olarak “Açık dünya aksiyon-macera oyununda karakter, kontroller ve kamera tasarımı için birincil vizyon sahibi ve uygulamalı katkıda bulunabilecek yetkinlikte kişiler” aranıyor.

Houser’ın Stüdyosu Absurd Ventures Oldukça İddialı

İş ilanının açıklamasında, görevdeki kişinin birden fazla oyun modunda sınıfının en iyisi savaş ve üçüncü şahıs aksiyonu sunmak için çok disiplinli uzmanlardan oluşan bir ekibe liderlik edeceği belirtiliyor. Absurd Ventures ayrıca şu anda bir sanat yönetmeni, kıdemli sanat yönetmeni, kıdemli yapımcı, kıdemli teknik yönetmen ve teknik yönetmen arayışında.

rockstar kurucusu Dan Houser

Houser’ın şirketi, yalnızca video oyunlar yapan değil, aynı zamanda çizgi roman ve çeşitli medyalar yayımlayan da bir firma olacak. Bu çizgi romanlardan ilki olan American Caper, 2024 yılında yayın hayatına başlayacak ve okurları yepyeni, özgün bir evrenle tanıştıracak. Geçtiğimiz kasım ayında Rockstar’ın veteran isimlerinden Lazlow Jones ve Michael Unsworth da Absurd ekibine katılmıştı.

Rockstar‘ın prodüksiyon departmanının eş başkanı olan Jones, daha önce oyun içi ses ve video içeriklerinden sorumluyken, Red Dead Redemption serisinin eski yazarı Unsworth ise şirkette geçirdiği 16 yıl boyunca neredeyse tüm önemli serilerinde çalıştı. Bu üçlüden gelecek bir açık dünya aksiyon-macera oyunu, yeni bir kült klasiğin doğuşuna sahne olabilir.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.