Rockstar Games, GTA Online Ve Red Dead Online Sunucularını BlackLivesMatter’ı Desteklemek İçin Kapattı

Rockstar Games, Amerika'da ki protestoları desteklemek adına sunucularını geçici bir süreliğine kapattı.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Oy Kullanılmamış)
Loading...

Geçtiğimiz hafta Amerika Birleşik Devletlerinin Mineapolis şehrinde George Floyd isimli siyahi vatandaş Derek Chauvin adında ki Mineapolis polisi tarafından öldürülmesinin ardından dünyanın bir çok yerinde ırkçılığa karşı protestolara başladı. En gelen bilgilerde Rockstar Games, GTA Online ve Red Dead Redemption 2’nin Online sunucularını BlackLivesMatter başlığı altında destekde bulunmak için sunucularını 2 saatliğine kapattı.

Rockstar Games resmi Twitter hesabı üzerinden yapmış olduğu paylaşımda “#BlackLivesMatter başlığı altında George Floyd’un mirasını onurlandırmak için GTA Online ve Red Dead Online sunucularını 2:00-4:00 P.M ET (Türkiye saati ile 09:00 – 11:00) saat aralığında kapatacağız” dedi.

Rockstar Games ayrıca, Charity Navigator web sitesi aracılığıyla NAACP Yasal Savunma ve Eğitim Fonu, Eşit Adalet Girişimi ve Ulusal Siyah Çocuk Gelişimi Enstitüsü de dahil olmak üzere sivil hak organizasyonlarını desteklemeye teşvik etti.

Ayrıca 2K Games ve diğer bir çok büyük şirketi ırkçılığa karşı olduklarını belirten bir çok bildirge yayınladılar. Call of Duty’nin geliştiricisi olan Infinity Ward, oyun ekran girişlerinin hepsine BlackLivesMatter başlığı altında destek mesajlarını oyun içerisinde yayınlamaya başladı.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol