Rocket League ve COD: Warzone PS5’te 120 FPS’de Çalışmayacak

Oyunları yeni nesil konsollara getirmenin ardındaki süreçte dikkate değer bir fark var. Oyunlar 120FPS'te çalışmayacak.

Xbox Series X ve PS5 gibi yeni nesil konsollara gelince, donanımın gücü hayranlar için büyük bir çekicilik kaynağı. Ancak öyle görünüyor ki, ikisini göz önünde bulundururken gerçekten hesaba katılması gereken farklılıklar var. Bunlardan birinin 120 fps’de çalışabilme yeteneği için destek olduğu ortaya çıktı.

Xbox Series X‘in 120 fps‘de çalışması için bir dizi mevcut oyun güncellenirken, aynı şey PS5 için her zaman söylenemez. Rocket League, Xbox Series X‘te yalnızca 120 fps’yi destekleyen, ancak PS5’i desteklemeyen bir oyun. Oyunun geliştiricisi Psyonix, Eurogamer‘a bu sorunun arkasındaki hikayeyi açıklayan ve iki konsolda 120 fps desteği kurmak arasındaki farkı ortadan kaldıran bir açıklama yaptı.

Psyonix, “Xbox Series X|S’de 120Hz’yi etkinleştirmek küçük bir yama.” dedi. “Ancak PS5’te etkinleştirmek, konsolda geriye dönük uyumluluğun nasıl uygulandığından dolayı tam bir yerel bağlantı noktası gerektirir ve maalesef odak noktamız nedeniyle mümkün olmadı. ”

Bu, PS5’in PS4 oyunlarını 120 fps’de çalıştırabileceği anlamına gelir. Ancak geliştiricilerin bunu etkinleştirme yolu Xbox Series X’ten daha karmaşıktır. Bu, 120 fps’nin neden yalnızca Xbox Series X’te Rocket League gibi oyunlar söz konusu olduğunda mevcut olduğunu açıklar. Call of Duty: Warzone gibi diğer oyunlar için de durum böyle.

PS5, oyunları kesinlikle bu kare hızında çalıştırabilir, geriye dönük uyumlu oyunların arkasındaki takımların, arkasındaki zorluk nedeniyle etkinleştirilmiş destekleme olasılığının daha düşük olduğu görülüyor.

Call Of Duty: Warzone Xbox Series X’de 120 FPS Çalışacak haberimize de göz atabilirsiniz.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol