Rocket League

MMOSPORTS
Takip Et
8.7

Çok iyi

8.2

Kullanıcı

Rocket League, PS 5 ve Xbox Series X’e Özel Bir Sürümle Gelecek

Apple ve Epic Games davasından alınan mahkeme belgeleri, Rocket League isimli yapımın PS5 ve Xbox konsollarının yeni nesillerine çıkış yapacağını ortaya çıkardı.

Apple ve Epic Games arasında devam eden dava, Rocket League için mevcut nesil konsollarda yerel bir bağlantı noktasının şu anda çalışmaların içinde olduğunu ortaya çıkardı. Geliştirici Psyonix, Kasım ayındaki yeni donanım lansmanı sırasında Rocket League’in PlayStation 5 ve Xbox Series X / S için yeni nesil yükseltmelerini ortaya çıkardı ve en önemlisi 4K 60 FPS değerinde HDR destekli bir oyun deneyimi sunacak.

Apple vs Epic kavgası, farkında olmadan çok çeşitli bilgiler ortaya çıkardı. Birincisi, Fortnite’ın PlayStation 4 sürümü, duruşma öncesi bir ifade ile alınan mahkeme belgelerine göre, Epic Games için en fazla geliri sağlıyormuş. Daha dün, gizli belgeler Sony’nin yayıncılardan “platformlar arası bir gelir payı” aldığı bildirildi. Epic ile böyle bir anlaşma, Fortnite yapımcısının platform sahibini kötü şöhretli olumsuz çapraz oyun duruşu konusunda ikna etmeye çalışmasının ardından geldi. Şimdi bir başka ilgi çekici haber de Apple ve Epic davasının izniyle ortaya çıktı.

blank

blank

Dün, ResetEra‘daki kullanıcılar, Rocket League için “yeni nesil bir oyunu” ortaya çıkaran davadaki “son derece gizli” belgeleri paylaştı. Belirli bir platformdan söz edilmiyor, ancak PS5 ve Xbox Series X | S sürümlerinin her ikisi de geliştirme aşamasında olmalı. Sayfalar ayrıca, tüm platformlarda çapraz oynama ve çapraz ilerlemenin, dokunmatik kontroller göz önünde bulundurularak yeniden inşa edilen Rocket League’in mobil yinelemesinin yanı sıra sonunda gün ışığını göreceğini belirtiyor.

Rocket League ve geliştirici Psyonix, oyunun 2015 yazında piyasaya sürülmesinden bu yana oldukça önemli bir değişiklik yaşadı. Daha kayda değer değişikliklerden biri, Mayıs 2019’da Epic Games’in stüdyoyu açıklanmayan bir miktar karşılığında satın almasıyla gerçekleşti. Bu hamle daha sonra roketle güçlendirilmiş spor unvanının Steam mağazasından kaldırılmasıyla sonuçlandı ancak oyunu önceden alanlar oynamya devam edecek. Rocket League ayrıca geçen yıl tüm platformlarda ücretsiz oynanmaya başlandı ve her zaman popüler olan çevrimiçi deneyim için yeni bir çağ başlattı.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol