Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Roblox’tan Radikal Karar: Ücretsiz Ticaret Yasak!

Roblox, artık mağazada ücretsiz kafa ve vücut kozmetikleri satılmasına izin vermeyecek. Bu kozmetikler için minimum 75 Robux ödenmesi gerekecek.

Roblox oyuncuları artık oyunun pazarını birbirlerine ücretsiz olarak vücut ve kafa satmak için kullanamayacak, çünkü sanal mağazada listelenen tüm bu tür kozmetiklerin artık zorunlu bir minimum fiyat gereksinimine sahip olacak. Bazı oyuncuların satış yapmasına kademeli olarak izin veren bu özellik, ilk kez Ağustos ayında tanıtılmıştı.

Şirket bu özelliği tüm oyunculara açmadı ve yalnızca UGC programına üye olan oyuncularla sınırlamayı seçti. UGC programına katılmak ise hiç kolay değil. Bu sebeple, bu özelliğe erişen kullanıcı sayısı da bir hayli kısıtlı. Bugün ise radikal bir karara imza atan şirket, 26 Ekim’den itibaren oyunculara ücretsiz olarak vücut ve kafa ticareti yapmalarını yasakladı.

Roblox’ta Taban Fiyat Uygulaması

Roblox'tan Radikal Karar: Ücretsiz Ticaret Yasak!

Artık ücretsiz mağaza listelemeleri yerine, kafa ve vücut kozmetikleri artık minimum 75 Robux’tan listelenebilecek. Oyundaki en ucuz paket olan 400 Robux’u 4,99 dolar fiyat etiketiyle alabildiğinizi düşününce, artık kafa ve vücut parçaları için minimum 60 cent ödemeniz gerekecek. Geliştiricilerin yeni kuralara uymaları için bir haftaları olacak ve ücretsiz tüm kozmetikler 2 Kasım Perşembe gününden itibaren 75 Robux olarak güncellenecek.

Geliştiriciler ayrıca yakında tüm yeni gövde ve kafa gönderimleri için sabit 750 Robux ücreti sunacak. Bu değişiklik de yıl sonundan önce uygulamaya geçirilecek. Roblox, tüm avatar görünümü satışlarından yüzde 30 kesinti aldığından, taban fiyat uygulaması ile şirketin kârlılığı artacak. Her ay 210 milyon aktif kullanıcıya ulaşan bir oyun ile karşı karşıya olduğumuz düşünülürse, hem de devasa oranda bir kârlılıktan söz ediyoruz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.