Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Roblox Voice Chat Nasıl Açılır? (Roblox Sesli Konuşma)

Kendi oyununuzu yapabileceğiniz ve bunu diğer kullanıcıların deneyimine sunabileceğiniz bir platform olan Roblox, diğer pek çok oyun gibi sesli sohbet özelliğine sahip. Peki, Roblox'ta nasıl sesli konuşulur? Cevabı rehberimizden öğrenebilirsiniz.

Roblox Voice Chat Nasıl Açılır? – 10 yıldan fazla bir süredir piyasada olmasına rağmen, son birkaç yılda inanılmaz bir popülariteye ulaşan Roblox, sadece koronavirüs pandemisi sırasında 50 milyondan fazla kullanıcı kazandı. 2021’de yıllık yüzde 107 artışla 1,9 milyar dolar gelir elde eden platform, kullanıcılar tarafından oluşturulan yaklaşık 40 milyon oyuna ev sahipliği yapıyor.

10 Kasım 2021 itibarıyla Roblox, yaş doğrulama sürecini başarıyla tamamlayan 13 yaş üstü herkese sesli sohbeti resmi olarak yayınladı. Başlangıçta geçtiğimiz yılın şubat ayında beta olarak kullanıma sunulan özellik, kısa sürede büyük bir ilgi gördü. Peki, Roblox’ta nasıl sesli konuşulur?

Sesli sohbeti etkinleştirmek isteyen kullanıcıların 13 yaşında veya daha büyük olmaları gerekiyor. Roblox, kullanıcıların yaşlarını doğrulamak için fotoğraflı kimlik kartlarını yüklemelerini şart koşuyor. İstenen şartlara uymayan kişilerin tüm sesli sohbet özellikleri devre dışı bırakılır ve kısıtlanır. Dilerseniz, şimdi adım adım Roblox Voice Chat nasıl açılır ona bakalım.

Roblox’ta Yaş Doğrulama

Roblox Voice Chat Nasıl Açılır

Roblox’un oyuncu tabanı çoğunlukla çocuklardan oluştuğu için barındırdığı içerikler endişe kaynağı olmaya devam ediyor. Sesli sohbet özelliğini, yalnızca 13 yaşından büyük olduğunu doğrulayan kullanıcıların erişimine açan şirket, böylece çocukları uygunsuz içerikten korumayı amaçlıyor. Roblox’ta yaşınızı doğrulamak için bir telefon kamerası gerektiğinden Roblox uygulamasına ihtiyacınız olacak.

Daha sonra taranmak üzere ehliyetinizi, pasaportunuzu veya kimlik kartınızın bir fotoğrafını çekmeniz lazım. Bu belgelerin hepsinin fotoğraflı olması gerekiyor. Tarama işlemi tamamlandıktan sonra yüklenen kimlik belgelerinin gerçekten size ait olup olmadığını kanıtlamak için bir selfie çekmeniz istenecek. Roblox, daha önce çektiğiniz bir fotoğrafı kullanmanıza izin vermediği için yeni bir tane çekmenizi şart koşuyor. Şirket bu sayede yaşayan, gerçek bir insan olup olmadığınızı doğruluyor.

Roblox Voice Chat Nasıl Açılır?

roblox'ta nasıl sesli konuşulur

Yaşınızı doğruladıktan sonra, ayarlar menüsünden sesli sohbeti açıp kapatabilirsiniz. PC’de, sağ üst köşedeki dişli simgesine basın. Ardından açılır menüden Ayarlar‘ı tıklayın ve soldaki menüden Gizlilik sekmesini bulun.

Mobilde ise sağ alt köşedeki üç noktalı daireyi bulun ve tıklayın. Daha sonra dişli simgesini görene kadar ekranı kaydırın. Bulduğunuzda üzerine tıklayın ve ardından Gizlilik’e dokunun. Beta Özellikleri başlığı altında Enable voice chat (Sesli sohbeti etkinleştir) metnini ve küçük bir düğmeyi görmelisiniz. Bu düğmeyi tıkladığınızda sesli sohbet açılır. Etkinleştirdikten sonra düğmenin griden yeşile döndüğünü göreceksiniz.

Artık Roblox’ta nasıl sesli konuşulur öğrendiniz. Umarız rehberimiz işinize yaramıştır. Kendinize havalı nickler arıyorsanız Roblox isim önerileri listemize göz atabilirsiniz. Ayrıca birbirinden ürkütücü en iyi Roblox korku oyunları da ilginizi çekebilir!

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.