Roblox Aylık Aktif Kullanıcı Sayısı: 90 Milyon!

Roblox büyük başarı yakaladı.

Roblox yeni bir açıklama yaptı ve çocukların severek oynadığı yapımlarının dünya çapında aylık 90 milyonun üzerinde aktif kullanıcıya sahip olduğunu duyurdu. Bu rakamın ne ifade ettiğini göstermek açısından örnek verebiliriz. Mesela League of Legends en son 2017 yılında zirve yapmış ve aylık 100 milyon aktif kullanıcıya erişmişti. O tarihten sonra ise rakam hep aşağı doğru düşmüştü. Bu da demek oluyor ki Roblox günümüzde League of Legends’dan dahi daha popüler konumda.

Roblox’un bu devam eden büyümesi oyunun uluslararası açılımıyla ilgili. Özellikle Avrupa’da giderek büyüyen oyun, devamlı yeni mini oyunlar sunuyor. Ayrıca Ski Resort, Crash Course ve Heists 2 gibi oyunlar da doğrudan Avrupalı geliştiriciler tarafından yapıldı.

Roblox gerçekten de şu anda ciddi bir oyuncu kitlesine sahip. Steam’de zirvede yer alan Dota 2’de bile aylık 11 milyon aktif kullanıcı yer alırken, Roblox muhtemelen en yakın rakibi olan Minecraft’ı da bu alanda geçmiş olabilir.

Roblox şu anda İngilizce, Almanca, Fransızca, Portekizce ve İspanyolca dil desteklerine sahip. Fakat ilerleyen aylarda yeni dillerin de eklenmesi bekleniyor. Ümit ediyoruz ki Türkçe de bunların arasında olur.

2 Yorum

  1. ROBLOX

    Yanıtla
  2. Efsane oyun…….

    Yanıtla

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol