Roblox Aylık Aktif Kullanıcı Sayısı: 90 Milyon!

Roblox büyük başarı yakaladı.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 oy, ortalama: 5,00 out of 5)
blankLoading...

Roblox yeni bir açıklama yaptı ve çocukların severek oynadığı yapımlarının dünya çapında aylık 90 milyonun üzerinde aktif kullanıcıya sahip olduğunu duyurdu. Bu rakamın ne ifade ettiğini göstermek açısından örnek verebiliriz. Mesela League of Legends en son 2017 yılında zirve yapmış ve aylık 100 milyon aktif kullanıcıya erişmişti. O tarihten sonra ise rakam hep aşağı doğru düşmüştü. Bu da demek oluyor ki Roblox günümüzde League of Legends’dan dahi daha popüler konumda.

blank

Roblox’un bu devam eden büyümesi oyunun uluslararası açılımıyla ilgili. Özellikle Avrupa’da giderek büyüyen oyun, devamlı yeni mini oyunlar sunuyor. Ayrıca Ski Resort, Crash Course ve Heists 2 gibi oyunlar da doğrudan Avrupalı geliştiriciler tarafından yapıldı.

Roblox gerçekten de şu anda ciddi bir oyuncu kitlesine sahip. Steam’de zirvede yer alan Dota 2’de bile aylık 11 milyon aktif kullanıcı yer alırken, Roblox muhtemelen en yakın rakibi olan Minecraft’ı da bu alanda geçmiş olabilir.

Roblox şu anda İngilizce, Almanca, Fransızca, Portekizce ve İspanyolca dil desteklerine sahip. Fakat ilerleyen aylarda yeni dillerin de eklenmesi bekleniyor. Ümit ediyoruz ki Türkçe de bunların arasında olur.

10 Yorum

 1. blank

  ROBLOX

  Yanıtla
 2. blank

  Efsane oyun…….

  Yanıtla
 3. blank

  Roblox iyi oyun bence

  Yanıtla
 4. blank

  Çok güzel oyun yapabiliyorum oyun oynuyorum

  Yanıtla
 5. blank

  Roblox Nükemmel bi oyun

  Yanıtla
 6. blank

  5 senedir roblox oynuyorum bi bırakamadım ama efsane ne yapabilirim

  Yanıtla
  • blank

   ççççooooooooookkkkkkk güzel

   Yanıtla
 7. blank

  efsane deneyin bence

  Yanıtla
 8. blank

  roblox’u 5 senedir oynuyorum bir türlü bırakamadım ama efsane ne yapayım

  Yanıtla
 9. blank

  roblox’u 5 senedir oynuyorum bir türlü bırakamadım ama efsane ne yapayım

  Yanıtla

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol