Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Riot’tan VCT EMEA 2024’teki FUT & BBL Derbisine Özel Poster

Riot Games Türkiye, ülkemizi esporda uzun süredir gururla temsil eden BBL Esports ve FUT Esports derbisi için hazırladığı serigrafi tasarımıyla bir ilke imza attı.

Espor ekosisteminin en rekabetçi oyunlarından biri olan Valorant’ın VCT EMEA 2024 turnuvası Türk derbisine sahip olmaya hazırlanıyor. Ülkemizin en başarılı temsilcilerinden BBL Esports ve FUT Esports’un karşı karşıya geleceği maç, kıyasıya bir mücadeleye sahne olacak. Riot Games, heyecan dolu dakikalar yaşatacak olan derbi için bir ilke imza attı.

Şirket, “Eşi Benzeri Yok” sloganıyla yola çıkarak bu büyük derbiye özel olarak tasarımcı ve illüstratör Hüseyin Sandık ile iş birliği yaparak, serigrafi baskı ile temsilcilerimize gönderilmek üzere özel tasarım poster oluşturdu. Bu posterin bir tarafında BBL, diğer tarafında FUT takımlarına ait özel tasarımlar bulunurken, ortasında ise Valorant’ın Türk ajanı Fade yer alıyor.

FUT & BBL Derbisine Özel Tasarım Poster

VCT EMEA 2024 FUT & BBL

Sandık, proje hakkında yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“İki takımımızın da gruplarında lider oldukları bu hafta yapılacak derbi mücadelesi için bu projede yer almak benim için hem gurur verici hem de çalışması çok keyifli bir süreç oldu. Sınırlı sayıda basılan serigrafi poster tasarımları, Valorant oyununu seven ve espor mücadelelerini takip edenler için özel bir deneyim sunuyor. Riot Games ile böyle bir projede birlikte çalışmak, sınırlı sayıda basılan serigrafi poster tasarlamak çok özel bir deneyim oldu. Umarım oyuncuların ve Valorant espor takipçilerinin de beğenisini kazanacak bir çalışma olur”

Bu özel iş birliği ve tasarımların Valorant ve esporun Türkiye’deki heyecanını ve rekabetçi ruhunu kutlamak için yapıldığını belirten Riot Games, bu sayede Türk esporu için eşi benzeri olmayan bu derbinin daha da anlamlı olacağını ifade etti. BBL Esports ve FUT Esports’un karşı karşıya geleceği mücadele, 3 Mayıs Cuma günü saat 20:00’da resmi Valorant YouTube ve web sitesinden canlı olarak izlenebilecek.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.