Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Riot, Popüler Valorant Uygulamasını Kapattırdı

Valorant'ta karakter seçimi konusunda kolaylık sağlayan üçüncü taraf bir uygulama, Riot tarafından kapatılıyor.

Riot, oyunculara karakter seçiminde avantaj sağlayan üçüncü taraf Valorant uygulamasını kapatma kararı aldı. Çok oyunculu oyunlar için kurulan ve resmi olmayan uygulamalar, genellikle gelişmiş istatistik takibi veya canlı sıralama bilgileri sağlamak için kuruluyor. İsviçreli geliştirici Julian Dunskus tarafından yapılan Recon Bolt uygulaması, bir özelliği yüzünden Riot’un dikkatini çekti ve bu hiç de iyi olmadı.

Recon Bolt, Ekim 2022’den beri kullanımda ancak bu hafta Dunskus; Discord sunucusuna Riot’tan bir bildirim aldığını ve uygulamayı kapatacağını bildirdi. Dunskus: “İşlerin bu şekilde sonuçlanmasından dolayı ne kadar hayal kırıklığına uğradığımı tarif etmek zor. Ancak Riot, bu konuda konuşmak ve birlikte ilerlemenin bir yolunu bulmak için çabalamadan uygulamanın kapatılması emrini verdi.” dedi.

Valorant’ın Karakter Seçme Mekaniği Adil Değil

Valorant

Dunskus, Recon Bolt’un çıkışından bu yana 338.000’den fazla indirmeye ulaştığını ve aylık ortalama 88.000 kullanıcıya eriştiğini belirtti. Riot, uygulamayı neden kapatmak istediğini açıklamadı ancak Dunskus, stüdyonun Recon Bolt’u aylardır kapatmaya çalıştığını söyledi. Riot, Recon Bolt’un birkaç ekstra özelliğin kilidini açan 5 dolarlık premium katmanıyla da sorun yaşamış olabilir. Geçen yıl Riot, oyunculara yetkisiz üçüncü taraf Valorant uygulamalarını kullanmaları durumunda banlanabileceklerini söylemişti.

Üçüncü taraf uygulaması, oyuncuların karakterlerini herkesten önce seçmelerine izin veriyordu ancak Dunskus, uygulamasının orijinal olarak Riot tarafından yetkilendirildiğini iddia ediyor. Valorant’ın karakter seçimi kesinlikle adil değil bu yüzden çoğu oyuncunun maçtan önce bir uygulamayı yüklemek zorunda kalması çok garip değil.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.