Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Riot, İki Valorant Oyuncusuna Yasak Getirdi

İki Valorant oyuncusu, cinsel taciz tartışması nedeniyle bir süreliğine oyundan banlandı. Oyuncuların geleceği henüz belli değil.

İki Valorant oyuncusu, oyun içinde teabagging ile ilgili bir tartışmanın ardından Riot onaylı e-spor müsabakalarından uzaklaştırıldı. Haber, resmi Valorant sitesinde paylaşıldı ve şirket yaptığı açıklamada: Dawn Park ve Vivian Dela Cruz’un kaba bir dil kullandığını ve Galorants topluluğunun bir üyesini taciz ettiğini belirtti. Dawn, yarışmalardan üç ay süreyle uzaklaştırılırken Risorah hesabı dokuz ay süreyle askıya alındı.

Galorants, tamamı kadınlardan oluşan rekabetçi bir oyun topluluğudur. Bahsedilen iki oyuncu, Riot’un kadınları esporda tanıtmayı ve desteklemeyi amaçlayan bir programı olan VCT Game Changers’ın parçasıydı. Haber, oyun içindeki cinsel şakanın cinsel saldırıya eşdeğer olup olmadığı konusundaki hararetli tartışma nedeniyle Galorant Discord sunucusunun kapatılmasından sonra geldi.

İki Valorant Oyuncusu da Bir Süre Uzaklaştırıldı

Valorant

Riot, tartışmanın sosyal medyaya yayıldığını ve Dawn’ın yanıtlarının başka bir oyuncuya yönelik kaba ve hedefli bir açıklama içerdiğini belirtti. Risorah ise, aynı oyuncuyu hedefleyen birden fazla Twitter gönderisi paylaşmakla suçlanıyor. Dawn: ”Bu bir video oyununda çömelmekle kıyaslanabilecek bir şey değil. Yüz binlerce insan gibi ben de bu duruma gözle görülür şekilde üzüldüm ve cevap verdim. Hayal kırıklıklarımı ve endişelerimi ifade ettim.” dedi.

Devamında ise, ”Profesyonel oyuncular ve yayıncılar dahil binlerce kişi bunu yaptı ancak onlar için hiçbir şey yapılmadı.” diye belirtti. Risorah da bir açıklama yaptı: “Şu anda tonlarca duygu yaşarken bu cezayı, sorumlulukla üstleneceğim.” dedi.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.