Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Riot Games’ten Hack Açıklaması: Kaynak Kodları Çalındı

Riot Games geçen hafta bir siber saldırıya maruz kalmıştı. Bugün ise şirket, bir fidye postası aldığını ancak ödeme yapmayacağını açıkladı.

Riot Games geçen hafta hacklendi. California merkezli geliştirici, siber saldırının “içerik yayınlama yeteneğimizi geçici olarak etkilediğini” ve Teamfight Tactics ve League of Legends’ın yakında çıkacak olan 13.2 güncellemesi de dahil olmak üzere “birden fazla oyunda yaklaşan yama tempomuzu etkileyeceğini” kabul etti ve güncellemelerin gecikeceğini duyurdu.

Bugün, bu bilgisayar korsanlarının şirkete ne kadar zarar verdiğini öğrendik. Riot, Twitter’da yaptığı açıklamada, bilgisayar korsanlarının hem League of Legends hem de Teamfight Tactics için kaynak kodla çaldıklarını doğruladı ve geliştirici ödeme yapmadığı takdirde bu kodu çevrimiçi yayınlamakla tehdit eden bir fidye mektubu aldı.

League of Legends Hileleri Artabilir

League of Legends Hileleri Artabilir

Şirket, “Hafta sonu boyunca, analizimiz LoL’ün [Teamfight Tactics] kaynak kodunun ve eski bir hile karşıtı platformun saldırganlar tarafından çalındığını doğruladı. Bugün bir fidye e-postası aldık. Söylemeye gerek yok, ödemeyeceğiz. Bu saldırı, geliştirme ortamımızı bozsa ve gelecekte sorunlara neden olabilse de, en önemlisi, hiçbir oyuncu verisinin veya oyuncu kişisel bilgisinin tehlikeye atılmadığından eminiz.” ifadelerini kullandı.

Riot Games’in en büyük endişesi, kaynak kod sızıntısı sonucunda “yeni hilelerin ortaya çıkması” oldu. Geliştirici, bunun LoL’ün mevcut hile önleme paketi üzerindeki etkisini hâlâ değerlendirdiğini ve “gerekirse” düzeltmeler uygulayacağını söyledi.

Riot Games Oyunlarının Kaynak Kodu Çalındı

Riot Games Oyunlarinin Kaynak Kodu Calindi

Riot‘un bir diğer endişesi de deneysel oyun modları ve kaynak koduyla birlikte çalınan özellikler. Riot, yaptığı açıklamada, bilgisayar korsanları bu kaynak kodu yayınlarsa bu özelliklerin ve oyun modlarının çevrimiçi görünebileceğini ancak oyun içinde “yayınlanacağının hiçbir garantisi olmadığını” açıkça belirtti.

Riot Games, siber saldırıyı araştırmak ve muhtemelen hacker olduğu iddia edilenleri ortaya çıkarmak için kolluk kuvvetleri ve harici danışmanlarla birlikte çalışmaya başladı. Dosyalar satışa çıkarsa, gelişmeler hakkında sizi bilgilendireceğimizden emin olabilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.