Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Riot Games, Siber Saldırı Sonrası İlk LoL Yamasını Yayınladı

Riot Games, geçtiğimiz günlerde yaşadığı sosyal mühendislik saldırısı sonrası ilk League of Legends güncellemesini yayınladı. Peki, yamada öne çıkan düzenleme ve yenilikler neler?

Riot Games, kısa süre önce maruz kaldığı siber saldırısı sonrasında hem League of Legends hem de Teamfight Tactics‘in kaynak kodlarını kaptırmıştı. Şok etkisi yaratan bu olayın ardından hızlı bir toparlanma sürecine giren şirket, sevilen MOBA’sı için ilk güncellemesini yayınladı. Bugün itibarıyla indirmeye sunulan 13.1B yaması, nişancı ve dövüşçü eşyalarında kapsamlı değişiklikler barındırıyor.

Ayrıca bu yamada profesyonel düzeye yönelik Lucian/Nami ve Yuumi zayıflatmaları, Kimya Ejderi güçlendirmeleri, yeni Ay Tanrıları kostümleri ve bir teslim oylaması güncellemesi de getiriliyor. Şampiyonlar özelindeki düzenlemelere baktığımızda, Lillia, Orianna ve Zoe’nin güçlendiğini görüyoruz. Yeni güncellemede nurf yiyenler arasında ise Gangplank, Heimerdinger, Kassadin ve Lucian gibi şampiyonlar bulunuyor.

LoL Yama Notlarında Öne Çıkanlar

lol yama notları

Diğer oyuncuların dövüşçülere karşı hissettiği haksızlık hissini gidermek için birtakım düzenlemeler yapan Riot, bu sınıfın kolayca eriştiği yüksek miktardaki hayatta kalma kabiliyetini ve yetenek hızını azalttı. Öncelikle yetenek hızı çoğu savunma eşyasından kaldırıldı. Böylece dövüşçüler ikinci eşyalarını seçerken yetenek hızıyla dayanıklılık arasında karar vermek durumunda kalacak ve güç artışlarının bir kısmına üçüncü eşyalarında ulaşabilecek.

Ay Lordu Thresh, Ay Hanımı Ashe, Ay Hanımı Qiyana, Ay Muhafızı Kha’Zix, Ay Muhafızı Malphite ve Prestij Porselen Lissandra kostümleri, 26 Ocak yani bugün itibarıyla çıkıyor. LoL yama notlarına göre güçlenen ve zayıflayan şampiyonların değişen niteliklerine aşağıdan, güncellemedeki tüm ayrıntılara ise bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Zayıflayan Şampiyonlar

 • Gangplank – Saldırı gücü büyüme oranı arttı. E’nin kritik vuruşlarda verdiği ilave hasar azaldı.
 • Heimerdinger – Q taretlerinin canı azaldı. W’nun büyü hasarı azaldı.
 • Kassadin – E’nin bekleme süresi arttı.
 • Kindred – Q’nun taban hasarı azaldı.
 • Lucian – Taban manası azaldı, mana büyüme oranı arttı. Taban mana yenilenmesi azaldı, mana yenilenmesi büyüme oranı arttı.
 • Maokai – Q’nun canavarlara yönelik ilave hasarı azaldı. E’nin büyü hasarı azaldı.
 • Nami – W’su düzenlendi. E’nin taban hasarı azaldı.
 • Ryze – Taban büyü direnci azaldı. Pasifin yetenek gücü oranı azaldı.
 • Udyr – Q’nun saldırı gücü oranı azaldı, saldırı hızı arttı. R’nin taban hasarı azaldı.
 • Yuumi – Saldırı menzili azaldı. Pasifi artık saldırı menzilini geçici olarak artırıyor.

Güçlenen Şampiyonlar

 • Zoe – E’si artık uyuttuğu rakiplerin büyü direncini azaltıyor.
 • Lillia – Pasifin yetenek gücü oranı arttı. Q’nun yetenek gücü oranı arttı. E’nin yetenek gücü oranı arttı, bekleme süresi artık yetenek seviyesine bağlı olarak azalıyor.
 • Orianna – Pasifin hasarı düzenlendi. Q’nun ilk hedeften sonrakilere yönelik hasarı arttı. W’nun mana bedeli azaldı. R’nin hasarı arttı.

İlgili Yazılar

LoL Kaynak Kodlarının Çalınması Ne Anlama Geliyor?

Kaç Saat LoL Oynadım? League of Legends’ta Kaç Saatim Var?

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.