Valorant Dizisi Mi Geliyor? Riot, Eski Netflix Yöneticisi ile Anlaştı

League of Legends ve Valorant gibi oyunları ile tanınan Riot Games, orijinal dizi, film ve animasyonlar geliştirmek için eski Netflix yöneticisi ile anlaştı.

Amerikalı video oyun firması Riot Games, yeni kurduğu eğlence bölümünü geliştirmek için eski bir Netflix yönetici ile güçlerini birleştiriyor.

IGN’in haberine göre şirketin Baş İçerik Sorumlusu olarak işbaşı yapan Brian Wright, Riot Entertainment için orijinal film, TV ve animasyon projelerinin geliştirilmesine yardımcı olacak. Buna ek olarak Riot Games, Wright’ın oyun ve eğlence endüstrileri arasındaki ilişkide köprü kurmak için çalışacağını söyledi. İlerde belki de bir Valorant dizisi görebiliriz, kim bilir?

İlerde Riot Games’ten Valorant Dizisi Görebiliriz

Riot Games Netflix

Stranger Things ve 13 Reasons Why gibi Netflix’in sevilen dizilerinin geliştirme süreçlerinde yer alan Wright, “Riot Games’e katıldığım için heyecanın ötesinde bir duygu hissediyorum. Dünyanın dört bir yanındaki oyunculara ve hayranlara içerikler sunmak için sabırsızlanıyorum” ifadelerini kullandı.

League of Legends ve Valorant oyunları ile tanınan Riot Games, şu anda Netflix ile LoL evreninde geçen bir dizi üzerinde çalışıyor. Arcane adındaki seri, bu sonbaharda dijital yayın platformunda yerini alacak. Şirket ayrıca kurgusal bir LoL takımını konu alan PLAYERS isimli bir Paramount+ dizisinin yapımcıları arasında yer alıyor.

League of Legends Dizisi Arcane, Bu Sonbaharda Netflix’te Yayınlanacak

Riot Games LoL dizisi Arcane

Dünyanın en popüler streaming yayın servislerinden biri olan Netflix, kısa süre önce kendi oyun bölümünü yönetmesi için eski EA yöneticisi Mike Verdu’yu bünyesine katmıştı. Netflix’te oyun dönemi, geçtiğimiz ay Polonya’daki aboneler için yayınlanan iki Stranger Things oyunu ile resmen başlamıştı.

Oyun ve eğlence arasındaki çizgi giderek daha da bulanıklaşırken, gelecekte bizi çok daha heyecanlı projeler bekliyor gibi görünüyor. Dilerseniz, Netflix’in üzerinde çalıştığı oyun uyarlamalarına buradan ulaşabilirsiniz.

1993 yılında Ankara’da doğdu. Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Aynı yıl, Tamindir'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Burada geçirdiği 2 yılın ardından Webtekno’da 1 yıl yazarlık ve editörlük yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol