Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Riot Games, Yapım Aşamasındaki Bir Dövüş Oyununu İptal Etti

Riot Games'in Pool Party kod adlı Super Smash Bros. tarzı bir dövüş oyununu iptal ettiği bildirildi.

League of Legends ve Valorant’ın arkasındaki Riot Games‘in daha önce adını hiç duymadığımız bir oyunu iptal ettiği bildirildi. Fişi çekildiği sırada yaklaşık 70-80 geliştirici tarafından bir prototip üzerinde çalışıldığı belirtilen projenin LoL evreninde geçen Smash Bros. tarzı fırlatmalı PvP dövüş oyunu olduğu ifade edildi.

Gazeteci Mikhail Klimentov’un haberinde Riot yetkililerinin, Smash Bros.’a rakip olacak bir oyun için yeterli talep olduğuna ikna olmadıkları ifade edilirken, bu kararın Warner Bros.’un oynaması ücretsiz crossover dövüş oyunu MultiVersus‘un performansından kaynaklandığı bildirildi. Riot bu konuda pek de haksız sayılmaz zira oyunun son 24 saatteki istatistiklerine baktığımızda yalnızca 5 bin kişi tarafından oynandığını görüyoruz.

İptal Edilen Dövüş Oyunu LoL Evreninde Geçiyordu

Pool Party‘nin başlangıçta rekabetçi, sert bir dövüş oyunu olarak tasarlandığı, ancak iptal edilmeden önce parti oyunu unsurları ve gündelik mekanikler içerecek şekilde geliştirildiği söyleniyor. Riot’un kıdemli iletişim direktörü Joe Hixson yaptığı açıklamada, “Ar-Ge’nin çeşitli aşamalarında her zaman bir dizi projemiz var ve projeleri yukarı ve aşağı döndürmek yılda birkaç kez gerçekleşiyor” dedi.

riot games dövüş oyunu

Oyun üzerinde çalışan ekibin yaklaşık yarısı stüdyo içinde yeniden görevlendirilirken, geri kalanının şirket içerisindeki diğer birimlere geçeceği bildirildi. Riot Games, ocak ayında toplam iş gücünün yüzde 11‘ini temsil eden yaklaşık 530 çalışanını işten çıkarmış ve yapım aşamasındaki bazı projelerini iptal etmişti.

Şubat ayında ise daha önce Project L olarak adlandırılan bir başka League of Legends dövüş oyununun resmi adının 2XKO olduğu duyurulmuştu. PS5, Xbox Series X/S ve PC için geliştirilen projenin 2025 yılında piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.