Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Riot Games, 6 Milyon Dolarlık Bağış İçin Oylama Yapacak

Valorant ve League of Legends'ın geliştiricisi, yıl sonunda gerçekleştirdiği oylama ile Riot Games Toplumsal Etki Fonu'nun bağışlayacağı 6 milyon doların 28 ülke ve bölgedeki 84 kâr amacı gütmeyen kuruluş arasında nasıl bölüştürüleceğini belirleyecek.

Riot Games, dünyanın dört bir yanındaki oyunculara desteklemelerini istedikleri kâr amacı gütmeyen kuruluşları belirleme fırsatı sunan bir bağış oylaması gerçekleştireceğini duyurdu. Riot Games Toplumsal Etki Fonu, Riot’un bölge ofisleri ve GlobalGiving’le işbirliği yaparak 28 ülke ve bölgede Riot’un etkili ve anlamlı faaliyetlerde bulunduğuna inandığı 84 kâr amacı gütmeyen kuruluş seçti.

Bunların arasında ülkemizden Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı, Buldan Eğitim ve Dayanışma Vakfı ve Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı bulunuyor. Riot çeşitli oyun içi bağış kampanyalarıyla toplanan 6 milyon dolarlık meblağı ülke ve bölgeler arasında bu kampanyalara katılım oranlarına göre paylaştırarak her biri için bir bağış havuzu oluşturuyor. Oyuncular, 12-22 Aralık tarihleri arasında Riot’un internet sitesini ziyaret ederek seçili kâr amacı gütmeyen kuruluşlar hakkında bilgi edinebilecek ve Riot’un bağış yapmasını istedikleri kuruluşu seçebilecek.

Riot Games, Dev Bağış İçin Oyunculara Soracak

riot games bağış oylaması

Oylama süreci sona erdiğinde bir ülke veya bölgede en çok oyu alan kuruluş, söz konusu ülke veya bölge için ayrılan bağış havuzunun yarısına sahip olacak. Kalan miktar da diğer iki kuruluş arasında yarı yarıya paylaştırılacak. Riot seçili kâr amacı gütmeyen kuruluşlardan her birine bağışlanacak miktarın 10.000 dolardan az olmayacağını garantiliyor.

Konuya dair açıklamalarda bulunan Riot Games’in Kıdemli Toplumsal Etki Yöneticisi Jimmy Hahn, “Oyuncular Toplumsal Etki Fonu için bağış toplamak ve oyun içi bağış kampanyalarına katılmak söz konusu olduğunda her yıl olduğu gibi bu yıl da beklentilerimizi aştı” dedi. Oyuncuların, kendi topluluklarında anlamlı değişimler yapabilmesine vesile olabileceklerini söyleyen Hahn, “Bu bakımdan bağış oylamaları oyuncuların bize topluluklarında hangi amaç ve kuruluşların daha önemli olduğunu söyleyebilmeleri için harika bir yöntem. Gerçekten de dünyanın en iyi oyuncu kitlesine sahibiz” şeklinde konuştu.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.