Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Rick and Morty’nin Yaratıcısı Diziden Kovuldu

Adult Swim, Rick and Morty'nin ortak yaratıcısı ve her iki baş karakterin de seslendirmeni olan Justin Roiland ile yollarını ayırdı. Roiland, eski kız arkadaşına şiddet uyguladığı gerekçesiyle yargılanıyor.

Sevilen animasyon serisi Rick and Morty‘nin ortak yaratıcısı Justin Roiland‘ın eski kız arkadaşına şiddet uyguladığı gerekçesiyle yargılandığını daha önce sizlerle paylaşmıştık. Dizinin yayıncısı olan Adult Swim kanalı, olayla alakalı sessizliğini nihayet bozdu ve Roiland ile bağlarını tamamen koparttığını açıkladı. Variety‘e göre Dan Harmon, artık Rick and Morty’nin tek yaratıcısı olacak.

Roiland, aynı zamanda dizide iki ana karakterin seslendirmeniydi. Yapılan açıklamada, Rick ve Morty için yeni seslerin bulunacağı ve dizinin en az 10. sezona kadar devam edeceği belirtildi. Bu arada High on Life’ın geliştiricisi Squanch Games, kurucusu ve stüdyo başkanı Roiland’ın istifa ettiğini duyurdu. Ekip, yeni oyunlar yapmaya ve High on Life üzerinde çalışmaya devam edecek.

Rick and Morty, Justin Roiland Olmadan Sürecek

rick and morty justin roiland

Yayın hayatına başladığından bu yana Rick and Morty‘nin yaratım sürecine liderlik eden Justin Roiland, Ocak 2020’deki bir olayla ilgili olarak aile içi ağır şiddet suçlamasıyla karşı karşıya. Amerikalı yazar, yapımcı ve yönetmen, kız arkadaşını darp ettiği, yaraladığı ve evde hapis tuttuğu suçlamalarıyla yargılanıyor. Roiland, bu ayın başında hakim karşısına çıktı. Kamuoyu ile paylaşılan mahkeme kayıtlarına göre Roiland’ın davacıya 30 metreden fazla yaklaşmama ve elindeki tüm silahları teslim etmesi yönünde karar verildi.

Rick and Morty’nin yaratıcısı, suçlu bulunması halinde hapis cezasına çarptırılabilir. Ağustos 2020’de tutuklanan ve 50.000 dolarlık kefalet karşılığında serbest bırakılan ünlü isim, 14 Ekim 2020’deki ilk duruşmasında suçlamaları reddetti. Adult Swim kanalının yanı sıra Netflix‘ten de izlenebilen Rick and Morty, 10 bölüm süren 6. sezonu ile Eylül 2022’de gösterime girmişti. Şu anda 7. sezonu geliştirilen animasyonun en az 10. sezona kadar devam etmesi bekleniyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.