Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Rick and Morty ve High On Life’ın Yaratıcısına Şiddet Suçlaması

Ünlü animasyon dizisi Rick and Morty'nin yaratıcısı ve High On Life'ın arkasındaki Squanch Games'in kurucusu Justin Roiland, aile içi şiddet suçlamasıyla karşı karşıya.

Tüm zamanların en sevilen animasyon dizilerinden Rick and Morty‘nin ortak yaratıcısı olan Justin Roiland‘ın Kaliforniya’da aile içi şiddetle suçlandığı bildirildi. NBC News‘in haberine göre dava, Ocak 2020’de meydana gelen olaylara dayanıyor. Aynı yılın mayıs ayında Roiland hakkında suç duyurusunda bulunulduğu, ancak yasal sürecin bugüne kadar kamuoyuna duyurulmadığı aktarıldı.

Davacının ismi mahkeme kayıtlarında John Doe olarak geçiyor. Bu, yasal gerekçelerle gizli tutulması gereken kişiler için kullanılan bir takma ad. Haberde, bölge savcısının Mayıs 2020’de suç duyurusunda bulunduğu ve Roiland’ın daha sonra tutuklandığı yazıyor. Ağustos ayında 50.000 dolarlık kefaletle serbest bırakılan ünlü ismin aynı yılın ekim ayında hakkındaki suçlamaları kabul ettiği belirtiliyor.

Roiland, High On Life ile Oyun Dünyasına Giriş Yaptı

Justin Roiland high on life

Mahkeme kayıtları, Roiland’ın davacıya 30 metreden daha fazla yaklaşmama ve elindeki tüm ateşli silahları teslim etmesi yönünde karar verildiğini gösteriyor. Davayla ilgili diğer ayrıntı gizli tutuluyor. Roiland’ın, avukatı aracılığıyla mahkemeye bir savunma metni sunduğu bildirildi, ancak ayrıntılar kamuoyu ile paylaşılmadı. Yasal süreçle ilgili yeni bilgiler öğrenmemiz halinde haberimizi güncelleyeceğiz.

Roiland, Adult Swim kanalında yayınlanan popüler animasyon dizisi Rick and Morty‘nin ortak yaratıcısı olarak biliniyor. 2016 yılında kurduğu Squanch Games ile oyun dünyasına giriş yapan ünlü isim, ilk projesi High On Life‘ı 13 Aralık’ta piyasaya sürmüştü. Steam’de 92 TL gibi son derece uygun bir fiyattan satılan birinci şahıs nişancı oyunu, ilginç konsepti ve eğlenceli oynanışıyla kısa zamanda büyük bir beğeni topladı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.