Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Returnal Yönetmeni Housemarque Ekibinden Ayrıldığını Açıkladı

Returnal yönetmeni Housemarque ekibinden ayrılıyor. Büyük ivme yakalayan stüdyo bu kapsamda yeni projelere yelken açmak istiyor.

Returnal ve Nex Machina gibi oyunların yönetmeni konumunda olan Harry Krueger, 14 yılın ardından Housemarque stüdyosundan ayrıldığını duyurdu. Krueger yaptığı açıklamada “Housemarque’ta geçirdiğim 14 yıl boyunca sürekli olarak rüya projeler üzerinde çalıştığım için inanılmaz derecede şanslıyım. Bu süreçte gerçekten yetenekli ve harika insanlarla beraber çalışma fırsatına eriştim” ifadelerini kullandı.

Krueger sadece bu açıklamalarla sınırlı kalmadı aynı zamanda şunları aktardı: “Bu yolculukta Housemarque’a eşlik etmek, arcade oyunlardan esinlenen küçük oyunlarımızdan Returnal ile ulaştığımız zirvelere kadar büyümemize tanıklık etmek bir onurdu. Hep beraber gerçekten de oyun camiasını salladık ve bir stüdyo olarak başardığımız tüm harika şeylerle sonsuza dek gurur duyacağım”

Returnal Genel Olarak Beğeni Topladı

Daha önce Playstation konsollarına çıkış yapan ardından ilerleyen süreçte PC platformuna da getirilen bilim kurgu temalı nişancı aksiyon oyunu Returnal genel anlamda oyuncular tarafından sevilen bir yapım olarak karşımıza çıkıyor. Bazı oyuncular için kötü bir deneyim vadetse de Steam üzerindeki kullanıcı incelemeleri çoğunlukla olumlu.

Housemarque ekibi tarafından geliştirilen bu yapım elbette stüdyonun ön plana çıkmasını sağlayan projelerden biri. Bundan sonraki süreçte ekip yeni ve büyük projelere daha imza atmak istiyor. Aynı zamanda yaptıkları açıklamayla beraber gelecek vadeden oyunları Finlandiya‘dan tüm dünyadaki oyunculara sunmak istediklerini aktarıyor.

Son olarak Housemarque genel müdürü ve kurucu ortağı Ilari Kuittinen bu değişikliğe şunları ekliyor: “Harry’nin görev süresi boyunca bir zamanlar hayalini kurduğumuz büyüme noktasına ulaştık. Harry’nin tutkusu ve yönlendirmesi, stüdyomuzun büyümesinde hayati bir rol oynadı. Returnal oyunu ile gelen Arcade’in yeniden doğuşu, onun vizyonu hakkında çok şey anlatıyor.”

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.