Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Returnal Sistem Gereksinimleri Belli Oldu

Returnal PC sürümünün minimum sistem gereksinimleri mütevazi gözükse de, önerilen gereksinimleri can sıkacak.

Returnal sistem gereksinimleri açıklandı ve önerilen özellikler inkar edilemez derecede yüksek. Yalnızca bol miktarda VRAM içeren nispeten yeni bir ekran kartına ihtiyacınız olmayacak, aynı zamanda oyun bugüne kadarki herhangi bir özel PlayStation 5 oyunundan daha fazla bellek tüketecek.

Returnal minimum sistem gereksinimleri 16 GB RAM ve Nvidia GTX 1060 veya AMD Radeon RX 580 bulunduğundan, Returnal sistem gereksinimleri bütçe donanımı olan herkesi anında üzecek. Elbette, GTX 1060 çok yeni bir kart değil ancak biraz eski bir bilgisayara sahipseniz ve 8 GB RAM kullanıyorsanız, bu oyunu oynamanız hayal olacak.

Returnal Sistem Gereksinimleri Nasıl?

Returnal Sistem Gereksinimleri

Returnal Minimum Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 10 64-bit
 • İşlemci: Intel Core i5-6400 (4 çekirdek 2.7GHz) veya AMD Ryzen 5 1500X (4 çekirdek 3.5GHz)
 • Bellek: 16 GB RAM
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1060 (6 GB) veya AMD Radeon RX 580 (8 GB)
 • Depolama: 60 GB kullanılabilir alan (SSD)

Returnal Önerilen Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 10 64-bit
 • İşlemci: Intel i7-8700 (6 çekirdek 3.7 GHz) veya AMD Ryzen 7 2700X (8 çekirdek 3.7 GHz)
 • Bellek: 32 GB RAM
 • Ekran Kartı: NVIDIA RTX 2070 SUPER (8 GB) veya AMD RX 6700 XT (12 GB)
 • Depolama: 60 GB kullanılabilir alan SSD)

Geliştirici ekip Nvidia RTX 2070 Super, RX 6700 XT veya 8 GB VRAM’in üzerinde bir ekran kartı kullanmanızı tavsiye ettiğinden, Returnal tarafından önerilen teknik özelliklere uyması için daha güçlü bir donanıma ihtiyacınız olacak. Daha da kötüsü, daha yüksek ayarlarla oynamak için 32 GB RAM’e ihtiyacınız olacak.

Stüdyo, mekanik sabit diskinizi bir kenara bırakmanızı önerdiğinden, oyun depolama alanınız bile Housemarque’ın cehennem gibi özelliklerine karşı güvende değil. Bu, oyun oynamak için en iyi SSD‘lerden birisini almanız gerektiği anlamına gelmez ancak hala HDD kullanıyorsanız, şansınıza küsün. Bunun yanı sıra, oyun için 60 GB depolama alanı açmanız gerekecek.

Pek çok oyuncu, Sony’nin ilk PS5’e özel Steam oyununda 30 FPS’i bile yakalamak için mücadele edecek. Oyun görünüşe göre Nvidia DLSS ve AMD FSR desteğine sahip olduğundan, en azından RTX 2000 serisine yükseltme yapanların günü kurtarabileceğini tahmin ediyoruz. Peki siz Returnal sistem gereksinimleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.